ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Webinary zostaną z nami na dłużej – ich popularność nie powinna dziwić

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Webinar, czyli spotkanie organizowane przez sieć, to ostatnio wyjątkowo popularna rzecz. Z jednej strony przyczyniła się do tego pandemia, a z drugiej to po prostu wygodna forma przyswajania wiedzy czy po prostu dowiedzenia się czegoś nowego. Webinar stał się też słowem, które wyjątkowo często było wyszukiwane przez internautów.

Webinary coraz popularniejsze

Fot. Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządzająca i Członek Zarządu ClickMeeting

Od stycznia do listopada tego roku słowo „webinar” pojawiło się ponad 406 tys. razy. I mówimy tutaj tylko o jego obecności w polskim Internecie. W 2020 było to 205 tys., a to oznacza wzrost o 66 procent. Widać więc, że popularność webinarów stale rośnie i nie wydaje się, żeby cokolwiek miało się w tej kwestii zmienić. Na platformie ClickMeeting przeprowadzono aż 2 miliony webinarów, gdzie uczestniczyło 24 miliony użytkowników. Na webinarach można także nieźle zarobić. W 2021 roku w Wielkiej Brytanii rekordzista zarobił aż 19 180 GBP, a w Polsce ponad 60 tysięcy złotych.

Poprzedni rok zdecydowanie był rokiem spektakularnych wzrostów w materii webinarów, natomiast w tym zauważamy trend stabilizacyjny. Choć część wydarzeń już zaczęła odbywać się na żywo lub w dużej mierze hybrydowo, to webinary stały się dla uczestników głównym miejscem zdobywania wiedzy, a dla prowadzących – miejscem jej przekazywania, także odpłatnie. Ta forma spotkań online na stałe wpisała się w naszą rzeczywistość.

Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządzająca i Członek Zarządu ClickMeeting

Zobacz też: Bezstratny dźwięk w Apple Music.

Jak widać taka forma spotkań jest nie tylko coraz popularniejsza, ale dla wielu może być dodatkowym źródłem dochodu. Wystarczy mieć na siebie odpowiedni pomysł, wiedzę oraz umiejętność jej przekazania, a webinar może być sporym sukcesem. Mimo tego, że sytuacja związana z pandemią dalej nie jest do końca rozwiązana, to można podejrzewać, że webinary zostaną z nami na dłużej.

Źródło: ClickMeeting informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy