ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lenovo ThinkBook Plus

Lenovo ThinkBook Plus z wbudowanym tabletem – graficy będą zachwyceni?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Praca na laptopie, tak jak na PC, w wielu przypadkach wymaga dodatkowego osprzętu. Weźmy takich grafików: w ich przypadku dobrze mieć tablet graficzny pod ręką i ewentualnie drugi ekran. Lenvo postanowiło jednak wypuścić laptopa, który zapewni to w samym urządzeniu. Efektem starań firmy jest 17-calowy ThinkBook Plus, który jest najbardziej innowacyjnym projektem na rynku od wielu lat.

Lenovo ThinkBook Plus

Grafiki, które wyciekły pokazują urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Windows 11 oraz z dodatkowym wyświetlaczem po prawej stronie klawiatury, który wygląda jak tablet wbudowany w obudowę. I tym właśnie jest, chociaż mowa tu o tablecie graficznym z wyświetlaczem, a nie tablecie internetowym jak np. iPad. Z grafiki można wywnioskować, że Lenovo zaprojektowało niestandardowy interfejs dla drugiego wyświetlacza, który na renderach wygląda jak lepsza wersja menu Start. Jednak to tylko dodatek, aby ekran był jakoś sensownie wykorzystany kiedy nie obrabiamy grafiki. Rendery pokazują również, że może on wyświetlać ważne fragmenty grafiki, nad którą pracujemy.

Zobacz też: Oto, dlaczego musisz zaktualizować iPhone do iOS 15.2

Dodatkowo 17-calowy Lenovo ThinkBook Plus wydaje się być wyposażony w dwa USB-C, dwa USB-A, jedno HDMI, złącze słuchawkowe jack 3,5 mm i głośniki Harman Kardon. Jeśli chodzi o premierę, Lenovo ma zaprezentować kilka nowych laptopów na targach CES 2022, które rozpoczną się 5 stycznia i być może zobaczymy ThinkBooka Plus również na tym wydarzeniu – rzecz jasna wirtualnie, bo Lenovo nie weźmie fizycznego udziału w imprezie. Czy cały projekt ma w ogóle jakiś sens? Nie mam pojęcia, szczytem moich możliwości jest dorysowanie kilku kresek w Paincie i wklejenie z wykorzystaniem przezroczystości. Dlatego też chętnie zapoznałbym się z opinią kogoś, kto się zna na obróbce grafiki odnośnie takiego podejścia.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy