ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LEGO Sonic the Hedgehog

LEGO Sonic the Hedgehog – to może być gratka dla kolekcjonerów

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Zaprezentowano zestaw LEGO Sonic the Hedgehog, czyli coś co powinno ucieszyć zarówno fanów gier, jak i samych klocków. To nie pierwszy raz, kiedy LEGO wprowadza do swojej kolekcji zestaw dla graczy, bo mamy już chociażby Mario. Teraz przyszła pora na kultowego bohatera z gier od Segi. Co oferuje zestaw i ile trzeba będzie za niego zapłacić?

LEGO Sonic the Hedgehog

LEGO Sonic the Hedgehog

Zestawy klocków LEGO nie należą do najtańszych i w tym przypadku także trzeba przygotować się na spory wydatek. Zestaw LEGO Sonic the Hedgehog został wyceniony w Polsce na 319,99 złotych, a w sprzedaży dostępny ma być od 1 stycznia 2022 roku. Dostępność może jeszcze ulec zmianie, ale sam zestaw dostępny jest już w oficjalnym sklepie LEGO o TUTAJ. Co wchodzi w jego skład? Tutaj przyjdzie nam „zmierzyć” się z aż 1125 elementami, więc sam zestaw jest całkiem przyzwoity. Wygląda też na taki, który podobnie jak Mario, będzie dalej rozbudowywany. Co ma zawierać ten zestaw LEGO:

  • Wiernie odwzorowane szczegóły z gry – Zestaw zawiera palmę, most z pętlą oraz sprężynę do wysokich skoków aktywowaną za pomocą dźwigni.
  • Pokonaj siłę grawitacji – Zbuduj pionową pętlę pośrodku, którą Sonic pokona w mgnieniu oka.
  • Zbieraj złote pierścienie – Pomóż Sonikowi zebrać pierścienie i wskoczyć na monitory, które możesz zbudować.
  • Kultowe postaci – Zestaw zawiera minifigurkę Sonika oraz zbudowanego z klocków Dr Eggmana oraz jego pojazd Eggmobile.
  • Nagroda dla Ciebie – Zbierz 7 szmaragdów Chaosu i wyeksponuj je na podstawce.
  • Prezentuj z dumą – Zestaw ma ponad 17 cm wysokości i 36 cm szerokości oraz zawiera podstawkę do eksponowania.

Zobacz też: Premiera Xiaomi 12 oraz Xiaomi 12 Pro – co przynoszą nowe flagowce?

Trzeba przyznać, że pierwszy zestaw z tej serii zapowiada się całkiem ciekawie. Wprawdzie nie potwierdzono, że LEGO Sonic the Hedgehog będzie miało jeszcze kontynuację, ale zważywszy na to, że pierwszy film kinowy odniósł sukces komercyjny, a drugi jest w drodze, to wielce prawdopodobne.

Źródło: LEGO

Sprawdź najnowsze wpisy