ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Windows 11 żółte HDR

Żółte zęby na zdjęciu? Może to zła pasta, a może… Windows 11?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Microsoft potwierdził problem z kolorami, który dotyka użytkowników pracujących w niektórych programach do edycji obrazów na niektórych wyświetlaczach HDR w systemie Windows 11. Najczęściej obserwowanym objawem jest sytuacja, w której jaskrawożółty odcień zastępuje białe obszary na obrazach. Tym samym nawet najbielsze zęby wyglądają jak u kogoś, kto bez paczki papierosów, ewentualnie pięciu nie jest w stanie przetrwać dnia.

Windows 11 żółte HDR

Windows 11 żółte HDR

Jeśli opis okoliczności, w których pojawia się ten problem z kolorami, brzmi mało precyzyjnie, to prawdopodobnie jest to jeden z powodów, dla których Microsoft do tej pory nie zwrócił na to uwagi. Jednak zażółcanie obrazów w przypadku pracy grafika nie brzmi jak coś, na co można przymknąć oko. Zwłaszcza jeśli rzeczone oko ma żółte białko na obrabianym zdjęciu. Jak na razie wiadomo, że błąd ten dotyczy Windowsa 11 w wersji 21H2. Sekcja szczegółów problemu udostępniona przez Microsoft informuje, że różne edytory obrazu i wyświetlacze HDR mogą wykazywać ten problem. Jednak błędne odwzorowanie bieli jako jasnożółtej nie jest jedynym symptomem problemu. Testerzy zaobserwowali, że jest to jedynie najczęstszy problem związany z niedopasowaniem kolorów.

Zobacz też: Steam zbanowany w Chinach – wielki cios dla graczy

Ten problem występuje, gdy niektóre interfejsy API renderowania kolorów Win32 zwracają nieoczekiwane informacje lub błędy w określonych warunkach. Nie wszystkie programy do zarządzania profilami kolorów są dotknięte tym problemem, a opcje profili kolorów dostępne na stronie Ustawienia systemu Windows 11, w tym Panel sterowania kolorami Microsoft, powinny działać poprawnie.

— Podaje Microsoft.

Jak na razie nie wiadomo nic na temat ewentualnego obejścia problemu. Microsoft jednak już pracuje nad stosowną poprawką.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy