ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Play logo

Roaming krajowy w Play – firma kończy współpracę z T-Mobile już jutro

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Play kończy współpracę z T-Mobile w kwestii roamingu krajowego. Już niedługo osoby korzystające z usług fioletowego operatora będą mogły korzystać z roamingu krajowego tylko od Orange. Tutaj można być „spokojnym” przez klika najbliższych lat, ponieważ Play z Orange ma umowę na roaming krajowy do 2025 roku.

Roaming krajowy w Play – koniec współpracy z T-Mobile

Mapa zasięgu Play

Problemy z zasięgiem komórkowym to problem w wielu miejscach w Polsce. Play konsekwentnie dąży do tego, by takiego zjawiska nie było. Jednak dalej można używać roamingu krajowego, czyli korzystać z usług innego operatora w ramach zawartej między nimi umowy. Jakiś czas temu w Play można było korzystać z tego typu roamingu Plusa, ale to skończyło się w 2019 roku. T-Mobile także odchodzi w zapomnienie, a stanie się to w nocy z 28 na 29 grudnia 2021 roku, czyli tak naprawdę… jutro.

W Play intensywnie inwestujemy i rozbudowujemy naszą sieć, która jest obecnie najnowocześniejszą siecią komórkową w Polsce. Swoim zasięgiem obejmujemy już ponad 99,39% populacji Polski (w przypadku technologii 4G LTE). Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom jak najwyższego komfortu korzystania z naszych usług. W związku z tym odpowiednio dostosowujemy nasze podejście do roamingu krajowego. Z końcem bieżącego roku wygasa nasza umowa z firmą T-Mobile Polska, dlatego w nocy z 28 na 29 grudnia wyłączymy roaming krajowy w tej sieci. Jednocześnie wciąż jako jedyni na rynku udostępniamy naszym klientom zasięg sieci Orange. Dla najlepszego doświadczenia z korzystania z naszych usług zalecamy włączenie automatycznego wyboru sieci w ustawieniach telefonu.

Krzysztof Sylwerski z Play dla Telepolis

Zobacz też: Czystka na Netflix sprawia, że pora zainwestować we własną bibliotekę filmów.

Ta zmiana spowodowana jest tym, że Play chce, by ich klienci korzystali z ich sieci. Umowa z Orange obowiązuje jeszcze przez kilka lat, więc to jakieś pocieszenie. Korzystaliście z roamingu krajowego w Play?

Źródło: Telepolis / Play

Sprawdź najnowsze wpisy