This War Of Mine

 

Przypomnijmy – This War of Mine, to gra z cyklu survival.  Prezentuje niespotykane dotąd spojrzenie na temat wojny. Po raz pierwszy wcielasz się nie w żołnierzy, a cywili starających się przetrwać w oblężonym mieście. Za dnia snajperzy uniemożliwiają opuszczenie schronienia, dzięki czemu możesz zadbać o ludzi i swoją kryjówkę. W nocy przeczesujesz pobliskie lokacje w nadziei na znalezienie przedmiotów, które zwiększą Twoje szanse na przetrwanie.
 
Podejmuj decyzje na krawędzi życia i śmierci. Chroń wszystkich lub poświęć kogoś w imię większego dobra. Podczas wojny nie ma dobrych i złych decyzji – jest tylko chęć przetrwania. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej.
 
O grze pisaliśmy już jakiś czas temu. Jest ona dostępna na tablety z systemami iOS i Android. Na wersję smartfonową należy jeszcze poczekać. Ponadto spółka zapowiedziała także produkt na Playstation 4. Gra wzbogaci się o pewien niewielki dodatek, a mianowicie, będzie można w niej sterować dziećmi na wojnie. Oczywiście nasze pociechy będą mogły ginąć tak jak dorośli. Czy to rozszerzenie pojawi się na systemy mobilne? Tego jeszcze nie wiadomo.
 
Póki co można zastanowić się, czy taki pomysł jest dobry? Z jednej strony można stwierdzić, że to przesada, z drugiej jednak gra staje się bardziej realistyczna. Co o tym sądzicie?
 


 
źródło: własne, 11bit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.