Przesada czy zwiększenie realizmu gry? This War of Mine wzbogaci się o możliwość sterowania dziećmi na wojnie!

mm Adam Lulek Aplikacje 2015-08-28

This War Of Mine

Przypomnijmy – This War of Mine, to gra z cyklu survival.  Prezentuje niespotykane dotąd spojrzenie na temat wojny. Po raz pierwszy wcielasz się nie w żołnierzy, a cywili starających się przetrwać w oblężonym mieście. Za dnia snajperzy uniemożliwiają opuszczenie schronienia, dzięki czemu możesz zadbać o ludzi i swoją kryjówkę. W nocy przeczesujesz pobliskie lokacje w nadziei na znalezienie przedmiotów, które zwiększą Twoje szanse na przetrwanie.
 
Podejmuj decyzje na krawędzi życia i śmierci. Chroń wszystkich lub poświęć kogoś w imię większego dobra. Podczas wojny nie ma dobrych i złych decyzji – jest tylko chęć przetrwania. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej.
 
O grze pisaliśmy już jakiś czas temu. Jest ona dostępna na tablety z systemami iOS i Android. Na wersję smartfonową należy jeszcze poczekać. Ponadto spółka zapowiedziała także produkt na Playstation 4. Gra wzbogaci się o pewien niewielki dodatek, a mianowicie, będzie można w niej sterować dziećmi na wojnie. Oczywiście nasze pociechy będą mogły ginąć tak jak dorośli. Czy to rozszerzenie pojawi się na systemy mobilne? Tego jeszcze nie wiadomo.
 
Póki co można zastanowić się, czy taki pomysł jest dobry? Z jednej strony można stwierdzić, że to przesada, z drugiej jednak gra staje się bardziej realistyczna. Co o tym sądzicie?
 
YouTube Preview Image
 
źródło: własne, 11bit  • Maciej

    Wg mnie przesada, sklep google powinien wprowadzić jakieś realne ograniczenia wiekowe . Symboliczny przelew 1gr zeby potwierdzić wiek uźytkownika jak robią to firmy poźyczkowe lub coś innego co faktycznie potwierdzi, jak w tym przypadku, źe w zabijanie nie będzoe się bawił Jaś lat 10.

  • Paffcio

    No i bardzo dobrze, wreszcie będą te bachory miały jakieś zastosowanie np wciśnięcie się w niedostępne dla dorosłej osoby pomieszczenia czy przejście nie będąc zauważalnym. Na wojnie właśnie dzieci się tak wykorzystuje bo i tak jest marna szansa że młody człowiek przetrwa wojne, sam film Szeregowiec Rayan jest tego przykładem.x