69 modeli smartfonów różnych producentów już ma wsparcie MIUI 7

Jędrzej Markiewicz Newsy 2015-08-28

miui7

 

 

Prezentacja MIUI 7 wywołała prawdziwą lawinę niezadowoleń. Nowa wersja nie różni się prawie niczym od poprzedniej – dodano jedynie parę motywów i grafik. Niemniej, popularność chińskiego systemu skłoniła do stworzenia tzw. Patchroom tool, narzędzia za pomocą którego szybko udało się udostępnić działające wersje systemu na inne urządzenia. Co prawda są jeszcze pewne błędy, które trzeba będzie wyeliminować, ale MIUI działa stabilnie i wygląda na to, że wkrótce będzie dostępny też na wiele innych urządzeń.

 

Wśród wspieranych smartfonów znalazło się całkiem sporo flagowców i telefonów średniej półki. Nie zabrakło na przykład portu na Nexusa 5 i 4, Samsunga S3, S4, Note 2 i 3, LG G2 i G3, Sony Z1-Z3, jest też parę telefonów HTC i Huawei. Pełną listę możecie zobaczyć na oficjalnym forum MIUI. Instalacja ROMu nie jest trudna, a na forum dostępne są wszelkie potrzebne instrukcje, by bez problemu każdy mógł sobie z tym procesem poradzić.

 

 

Chiński Xiaomi to marka ewidentnie dążąca do rozszerzenia swojej popularności poza rodzimy kraj. Wykluczenie ze swoich urządzeń Androida i rozwój marki MIUI może spowodować osłabienie wpływów Google. Interfejs chińskiego systemu do złudzenia z kolei zmierza w kierunku tego znanego z iPhonów. Zdecydujecie się na wypróbowanie go na swoim smartfonie?

 

apple-miui

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x