ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Orange 2021 rok

Światłowód, rozwój Orange Flex i 5G – pomarańczowy operator podsumowuje 2021 rok

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Końcówka grudnia to czas podsumowań, również dla operatorów komórkowych. Orange przeanalizował 2021 rok pod kątem swoich działań i osiągnięć. Czym zajmował się pomarańczowy operator w ciągu ostatnich 12 miesięcy?

Tak wyglądał 2021 rok w Orange

Orange 2021 rok

W styczniu tego roku okazało się, że światłowód Orange docierał do 5 mln mieszkań i lokali. Najwięcej użytkowników miał w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W lutym pomarańczowy operator zaprezentował raport o rynku międzyoperatorskim. Wynikało z niego m.in., że mali i średni dostawcy usług telekomunikacyjnych dostrzegają dużą konkurencję na rynku. W marcu z Orange Flex korzystało już 100 tysięcy osób. Kwiecień przyniósł z kolei raport CERT Orange Polska oraz ogłoszenie przez operatora celów klimatycznych.

W maju w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstało 5G Lab, czyli przestrzeń, w której testowano m.in. autonomiczne wózki widłowe. W czerwcu pomarańczowy operator ogłosił Orange Flex usługą neutralną dla klimatu. Lipiec to z kolei inwestycje w światłowód i Open’er Park. W sierpniu Orange ogłosił, że przetestował siedmiordzeniowy światłowód. Kolejne miesiące to m.in. Warsaw Data Hub oraz powstanie raportu o wykluczeniu cyfrowym. W grudniu pomarańczowy operator ogłosił, że jest na półmetku realizacji celów klimatycznych na 2025 rok.

Czytaj także: Rosyjskie procesory okazały się zwykłą porażką – to zwykły bubel

Koniec roku jest najlepszym czasem na podsumowania i nie będzie to nic odkrywczego, jeśli powiem, że w Orange Polska dużo się działo. Zawsze się dzieje. Taka firma i rynek — pisze na blogu pomarańczowego operatora rzecznik Orange, Wojciech Jabczyński.

źródło: Blog Orange

Sprawdź najnowsze wpisy