samsung-galaxy-chat

Dwa dni temu pisaliśmy o Samsungu GT-B5330, modelu z klawiaturą QWERTY, a już dziś producent na swojej stronie internetowej oficjalnie zaprezentował tego smartfona – jego nazwa brzmi Galaxy Chat. Poznaliśmy specyfikację techniczną urządzenia oraz szczegóły dotyczące oprogramowania.

Smartfonów z Androidem i fizyczną klawiaturą QWERTY w minionych latach było niewiele. Całe szczęście w ciągu ostatnich miesięcy zaprezentowano kilka tego typu urządzeń. Samsung wpisał się w trend i oficjalnie ujawnił Galaxy Chat. Ten model wzorowany na smartfonach Blackberry posiada dotykowy ekran o przekątnej 3” i rozdzielczości 320×240 oraz fizyczną klawiaturę, przeznaczoną dla fanów pisania dużej ilości tekstu na swoim urządzeniu. Oprócz tego na pokładzie znajdzie się 4 GB pamięci wewnętrznej (możliwość rozszerzenia przy pomocy kart microSD), 2-megapikselowy aparat, oraz bateria o pojemności 1200 mAh. Wszystko to pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

galaxy-chat-specyfikacja
Producent w oprogramowaniu dostarczy m.in. Game Hub, zawierający najpopularniejsze gry społecznościowe, oraz aplikację Quick Office, pozwalającą na wyświetlanie i edytowanie najpopularniejszych formatów pakietu Microsoft Office. Smartfon dostępny będzie już w lipcu – najpierw w Hiszpanii, a następnie w pozosatłych krajach Europy (zapewne również w Polsce). Jak uważacie, czy Samsung słusznie postępuje próbując konkurować z Blackberry? Czy bylibyście zainteresowani tego typu urządzeniem?

źródła: androidandme.com, global.samsungtomorrow.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.