Po raz pierwszy zauważony przez MySmartPricekoncepcyjny laptop LG posiada wiele wyświetlaczy, z czego dwa pełnią funkcje touchpadów. Co więcej, jego klawiatura jest znacznie mniejsza od tego, co możemy znaleźć w tradycyjnych laptopach. Przy okazji nad ekranem możemy zobaczyć bardzo dużo zmarnowanej przestrzeni. W całym projekcie dziwne jest to, że brakuje niezależnych klawiszy funkcyjnych, a górny rząd jest ucięty w 1/2, co raczej nie wynika z braku miejsca. Pamiętajmy jednak, że to tylko koncept.

Laptop LG z dwoma touchpadami

Opis wniosku patentowego LG opisuje komputer w następujący sposób:

Ten projekt jest komputerem przenośnym z funkcjonalnymi panelami dotykowymi po obu stronach klawiatury. Na przedmiotowym projekcie zostały one przekształcone w klawiaturę numeryczną i funkcjonalny pad, który może regulować głośność, jasność ekranu itp.; litery, cyfry i ikony na funkcjonalnych panelach dotykowych i linie przerywane wskazują części artykułu, które nie stanowią części zastrzeżonego projektu.

Zobacz też:Teleskop Jamesa Webba poleciał w kosmos — zobaczcie nagranie

Upraszczając, touchpady po obu stronach klawiatury są wielofunkcyjne i można będzie im przypisywać różne funkcje w samym systemie, jak i aplikacjach. Nie wiadomo jednak, czy pewne funkcje będą przypisane do konkretnego ekranu, czy też możliwa będzie ich dowolna konfiguracja. W drugim przypadku byłoby to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób leworęcznych, dla których touchpad po prawej stronie mógłby być pewnym utrudnieniem. Warto zauważyć, że duża część panelu bazowego, gdzie tradycyjnie klawiatura na laptopie została pozostawiona pusta. LG może wykorzystać tę przestrzeń na wiele sposobów, w tym integrując potężne głośniki lub szeroki wyświetlacz pomocniczy z obsługą rysika dla artystów i projektantów. Ponieważ patenty projektowe zostały dopiero co opublikowane, trudno jest oszacować czas wydania urządzenia, o ile LG nie schowa tego wzoru do szuflady.

Źródło: Gizmochina

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Maretycz

    Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.