Steam z nowymi zasadami promocji

Steam zbanowany w Chinach – wielki cios dla graczy

1 minuta czytania
Komentarze

Chińscy gracze mają jeden, konkretny powód do narzekań. Otóż Steam w wersji Global został zbanowany w Państwie Środka. Tylko chińska wersja serwisu pozostaje dostępna w tym kraju. Rzecz w tym, że oferuje ona ograniczoną bibliotekę zaledwie 103 gier. Jest to bardzo mały ułamek z biblioteki giganta i raczej nie ma co liczyć na to, że zostały tam same perełki, które okażą się wystarczające dla tamtejszych graczy.

Steam zbanowany w Chinach

https://twitter.com/_FireMonkey/status/1474596100086681610?s=20

Ricky Owens (aka iFireMonkey) jako pierwszy poruszył kwestię blokady, prezentując przy tym stosowne zrzuty ekranu. Według jego spekulacji Steam znalazł się na liście zablokowanych stron internetowych w Chinach. Zespół The Verge postanowił zweryfikować te doniesienia za pomocą narzędzia Comparitech, które sprawdza, czy strona jest zablokowana w Chinach. Po wpisaniu frazy store.steampowered.com obawy te się potwierdziły. Okazało się, że dostęp do Steam został odcięty we wszystkich regionach państwa. Natomiast domena store.steamchina.com wciąż jest dostępna.

Zobacz też: Oficjalnie to koniec testów — Android 12 dla Galaxy S20 tuż za rogiem, a co z resztą Samsungów?

Zakaz pozostawia chińskich graczy z dostępem tylko do Steam China, które zostało uruchomione w lutym tego roku. Oprócz posiadania znacznie mniejszej liczby gier, wśród których jedyne popularne tytuły to Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) i Dota 2. Steam China nie posiada również żadnych funkcji społecznościowych. Najprawdopodobniej decyzja ta ma wymusić zwiększenie zainteresowania wersji platformy podlegającej pod chińskie władze, oraz wymuszenie przyśpieszenia jej rozwoju przez Valve.

Źródło: TheVerge

Motyw