ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi 12 wyglad specyfikacja film 6

Xiaomi 12 bez tajemnic — wygląd i filmy ze smartfonem już w Sieci

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Xiaomi 12, czyli pierwszy flagowiec firmy już bez oznaczenia „Mi” lada moment ujrzy światło dzienne. Z racji, że premiera jest tuż za rogiem, to nie dziwi fakt, że w Sieci pojawia się coraz więcej materiałów, które firma zapewne wolałaby zachować w tajemnicy. Tym sposobem poznaliśmy już wygląd i specyfikację Xiaomi 12, a nawet filmy promocyjne smartfona. Smartfona, który niejako będzie pierwszym, który pokaże nowy trend na rynku telefonów z Androidem na pokładzie. Czy ten się przyjmie? Teoretycznie powinien, więc przejdźmy do konkretów.

Poznajcie wygląd i specyfikację Xiaomi 12

Wszystko sprowadza się do tego, że Xiaomi 12 będzie wyraźnie mniejszym smartfonem, a to za sprawą 6,28-calowego wyświetlacza. W porównaniu do 6,81-calowego Xiaomi Mi 11 jest to kolosalna różnica. Naturalnie sam panel zostanie wykonany w technologii AMOLED i nie zabraknie podniesionej częstotliwości odświeżania obrazu do 120 Hz w FullHD. Za moc obliczeniową będzie odpowiadał Snapdragon 8 Gen 1 zespolony z 12 GB RAM i 256 GB wbudowanej pamięci na pliki. Ciekawie zapowiada się akumulator, który będzie niewiele mniejszy względem poprzednika (4500 mAh vs 4600 mAh). Do tego dołóżmy szybkie ładowanie 67 W (120 W w Pro). Z kolei w przypadku aparatów powinniśmy spodziewać się matrycy 32 MPx w centralnym wycięciu w ekranie oraz zestawu 50 MPx, 13 MPx i 32 MPx na plecach.

Zobacz też: Airly pokazuje, że nie boi się wyzwań — zarówno w sferze biznesowej, jak i technologicznej.

Wygląd Xiaomi 12 nie wprowadza żadnych kontrowersji. Wydaje się wręcz bardzo spokojny i zachowawczy. Jednak nieco inaczej można podejść do filmów, które upublicznił Evan Blass. Te wyraźnie nawiązują do materiałów Apple i prezentacji iPada, co na pewno odbije się echem.

Źródło: Twitter, Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy