android-dostenosc-0

Najnowsze statystyki rynku mobilnego firmy comScore za miesiąc maj 2012 roku pokazują, że Android oraz Samsung nadal posiadają najwięcej klientów. Co więcej, obie korporacje odnotowały minimalny wzrost względem lutego. Tracą RIM (Blackberry) oraz Motorola.

statystyki-maj-1Według badań, prawie 51% rynku mobilnych platform należy do Google’a i jego Androida. W ciągu trzech miesięcy jego wynik wzrósł o 0,8%. Na drugim miejscu stoi Apple, które posiada 31,9% rynku ze wzrostem 1,7%. Za nimi RIM, które utraciło 2% rynku, Microsoft z 4% (minimalny wzrost), oraz wymierający już Symbian (nieco ponad 1%). Zaskakiwać może słaba pozycja Microsoftu z jego systemem Windows Phone, który jest dosyć mocno promowany i spotykany w coraz większej liczbie urządzeń.

 

statystyki-maj-2Drugie badanie dotyczyło udziału poszczególnych producentów w rynku telefonów komórkowych (nie tylko smartfonów). Wyniki nie są zaskakujące – pierwsze dwa miejsca zajmują koreańscy giganci, Samsung oraz LG, z prawie niezmienioną pozycją (odpowiednio 25,7% i 19,1%). Apple zyskuje względem Motoroli oraz HTC, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy odnotowały lekkie straty.

źródła: androidandme.com, comscore.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.