Android i Samsung wciąż dominują na rynku mobilnym

Newsy

android-dostenosc-0

Najnowsze statystyki rynku mobilnego firmy comScore za miesiąc maj 2012 roku pokazują, że Android oraz Samsung nadal posiadają najwięcej klientów. Co więcej, obie korporacje odnotowały minimalny wzrost względem lutego. Tracą RIM (Blackberry) oraz Motorola.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

statystyki-maj-1Według badań, prawie 51% rynku mobilnych platform należy do Google’a i jego Androida. W ciągu trzech miesięcy jego wynik wzrósł o 0,8%. Na drugim miejscu stoi Apple, które posiada 31,9% rynku ze wzrostem 1,7%. Za nimi RIM, które utraciło 2% rynku, Microsoft z 4% (minimalny wzrost), oraz wymierający już Symbian (nieco ponad 1%). Zaskakiwać może słaba pozycja Microsoftu z jego systemem Windows Phone, który jest dosyć mocno promowany i spotykany w coraz większej liczbie urządzeń.

 

statystyki-maj-2Drugie badanie dotyczyło udziału poszczególnych producentów w rynku telefonów komórkowych (nie tylko smartfonów). Wyniki nie są zaskakujące – pierwsze dwa miejsca zajmują koreańscy giganci, Samsung oraz LG, z prawie niezmienioną pozycją (odpowiednio 25,7% i 19,1%). Apple zyskuje względem Motoroli oraz HTC, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy odnotowały lekkie straty.

źródła: androidandme.com, comscore.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x