ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
popularność bankowości mobilnej

Coraz więcej Polaków korzysta z bankowości mobilnej

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Raport [email protected] opublikowany na stronie Związku Banków Polskich pokazuje, że popularność bankowości mobilnej wśród Polaków dynamicznie rośnie. Wzrost liczby użytkowników aplikacji bankowych na urządzenia mobilne na przestrzeni roku wyniósł prawie 16%. Z raportu wynika również, że bardzo dobrze rozwija się bankowość internetowa w sektorze MŚP.

Popularność bankowości mobilnej wśród Polaków

15 877 003 – tylu było aktywnych użytkowników bankowości mobilnej w Polsce w III kwartale 2021 roku. Oznacza to wzrost o 5% w porównaniu do poprzedniego okresu oraz o blisko 16% w porównaniu r/r. W trzecim kwartale 2020 roku aplikację bankową na smartfonie lub tablecie miało i aktywnie z niej korzystało 13 689 843 osób.

20 394 102 – tylu było aktywnych użytkowników bankowości internetowej w III kwartale 2021 roku. Chodzi o osoby, które przynajmniej raz w miesiącu logują się do swojego konta w banku przez internet. Oznacza to wzrost o ponad 2% w stosunku do poprzedniego kwartału oraz o 7,3% w skali ostatnich 12 miesięcy. W III kwartale 2020 roku bankowość internatowa miała 19 069 652 aktywnych użytkowników w Polsce.

Dane o liczbie umów dostępu do bankowości internetowej, liczbie aktywnych klientów i aktywnych użytkowników aplikacji mobilnej wskazują niezmiennie na wzrost liczby klientów korzystających zdalnie z usług bankowych — czytamy w raporcie [email protected] za III kwartał 2021 roku.

Czytaj także: Rosja nakłada gigantyczną karę na Google

Jak przekonują autorzy raportu, bardzo dobrze rozwija się bankowość internetowa w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Ponad 2 300 000 przedsiębiorców korzysta z tej formy bankowości. To wzrost o 19% w stosunku do III kwartału 2020 roku.

źródło: raport [email protected]

Sprawdź najnowsze wpisy