ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Złota Motorola razr

Nowa Motorola RAZR oficjalnie w drodze — firma posłuchała klientów?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Jednym z najważniejszych składanych smartfonów z elastycznymi ekranami okazała się Motorola RAZR. Firmie udało się wskrzesić legendę w najlepszy możliwy sposób, choć ciężko zestawiać ją z rodziną Galaxy Z Flip. Klasyczny, amerykański telefon doczekał się nowożytnego wydania, które nawiązywało do pierwowzoru, ale niektórzy oczekiwali czegoś więcej w zakresie specyfikacji. Firma starała się nadrabiać zaległości w tej materii, ale zapowiada się, że dopiero nowa Motorola RAZR faktycznie pokaże nam, jak powinien wyglądać ten smartfon.

Lenovo zapowiedziało nową klapkę — nowa Motorola RAZR ma zawierać kluczowe zmiany

motorola razr nowa zapowiedz

Pierwsza Motorola RAZR z 2019 roku w formie smartfona miała jeden, główny problem, czyli niska moc obliczeniowa, co w połączeniu z wysoką ceną po prostu nie było zbyt zachęcające. Jej odświeżona wersja, czyli testowana przez nas RAZR 5G z 2020 roku już pokazała, że producent słucha potrzeb. Niemniej to było ulepszenie tej samej konstrukcji, więc nie wszystko można było zrobić. W tym roku Motorola nie pokazała żadnego składaka, więc niektórzy mogli uznać, że to koniec legendarnej marki. Jednak jeden z pracowników Lenovo oficjalnie zapowiedział, że nowa Motorola RAZR spełni wspomniane niedogodności.

Przede wszystkim mają pojawić się znaczące ulepszenia w kontekście wydajności. W porównaniu do RAZR 5G na pewno pojawi się nowszy układ obliczeniowy, ale czy tym razem będzie on flagowy? Tego jeszcze nie możemy potwierdzić. Druga zapowiedziana zmiana to usprawniony interfejs użytkownika. Faktycznie Motorola skupiła się na specjalnym trybie RAZR, nawiązującym do telefonu z lat 2000, ale pozostała część Androida pozostała bez zmian. Na koniec sam wygląd będzie odświeżony. Akurat w tej materii nie spodziewałbym się rewolucji, bo właśnie design jest wyznacznikiem RAZR.

Zobacz też: Świąteczna bombka w kształcie Nintendo Switch ma nawet działający ekran.

Zapowiada się, że nowa Motorola RAZR faktycznie będzie odpowiedzią na potrzeby klientów. Co prawda na razie bez konkretów, więc jeszcze czekamy na szczegółowe dane. Te prawdopodobnie pojawią się w Chinach, gdzie zapowiada się, że omawiany model pojawi się na początku.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy