ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec kopania Ethereum na kartach graficznych

Oto dobra nowina dla graczy! Ethereum wkrótce przestanie wspierać GPU

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Twórcy Ethereum obiecali jakiś czas temu, że położą kres wydobywania waluty za pomocą procesorów graficznych. Właśnie podejmują oni ważne kroki w kierunku urzeczywistnienia się tej obietnicy wraz z formalnym otwarciem nowej sieci testowej, zaprojektowanej w celu dopracowania błędów w nadchodzącym podejściu do górnictwa. Oznacza to, że gracze w końcu nie będą musieli konkurować z górnikami Ethereum o karty graficzne.

Koniec kopania Ethereum na kartach graficznych

Koniec kopania Ethereum na kartach graficznych

Wiadomość ta pojawia się w końcówce całkiem dobrego roku dla górników Ethereum: Dane Coinbase pokazują, że cena kryptowaluty wzrosła z około 731 dolarów w dniu 1 stycznia do około 4115 dolarów w momencie pisania tego tekstu. Warto tu podkreślić, że przejście na model proof-of-stake, który nie polega na górnikach, został opóźniony, aby zachować integralność blockchain. Początkowo miało to nastąpić pod koniec tego roku, jednak zostało przesunięte na pierwszą połowę 2022. Jednak ta zmiana wciąż się zbliża.

Zobacz też: Ten pradawny rubin uświadamia nam, że życie jest naprawdę stare

Fundacja Ethereum przypomniała górnikom o tej nieuchronności w poniedziałek, wprowadzając sieć testową Kintsugi, aby deweloperzy mogli zapoznać się z Ethereum w kontekście post-merge.

Sieć testowa Kintsugi daje społeczności możliwość eksperymentowania z Ethereum po połączeniu i rozpoczęcia identyfikacji wszelkich problemów. Po włączeniu informacji zwrotnych do oprogramowania klienckiego i specyfikacji zostanie uruchomiona ostateczna seria sieci testowych. Równolegle, wysiłki testowe będą nadal rosły. Po tym, istniejące, długo działające sieci testowe przejdą przez The Merge. Gdy te zostaną zaktualizowane i będą stabilne, następnym etapem będzie przejście Ethereum mainnet na proof of stake.

Oczywiście właściciele dużych koparek, zwłaszcza takich, które wciąż się nie zwróciły nie mają w tej sytuacji zbyt wielu powodów do zadowolenia.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy