ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Bombka w kształcie Switcha

Bombka w kształcie Switcha – ma nawet działający ekran

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jeśli chodzi o ozdoby choinkowe, to są różne szkoły. Jedni stawiają na różnorodność ozdób, z kolei inni wybierają jednolite barwy. Nie brakuje także osób, dla których są one rzeczami przekazywanymi w rodzinie od pokoleń. Są także osoby, dla których jedynym słusznym wyborem są ozdoby wykonane własnoręcznie. Tu dominują łańcuchy i kule z bibuły i kolorowego papieru. Jednak pewien zdolny majsterkowicz postanowił połączyć tu trzy swoje pasje: produkcję własnych ozdób, elektronikę i gry. W ten oto sposób powstała bomba w kształcie Switcha z działającym ekranem.

Bombka w kształcie Switcha

Wszystko zaczął od małego ekranu LCD i jeszcze mniejszego modułu mikrokontrolera, które stanowią serce tej niezwykłej ozdoby. Oczywiście równie ważna jest switchopodobna obudowa stworzona w drukarce 3D. Twórca projektu wymyślił replikę w skali 1/5, która wykorzystuje malutkie przyciski, aby Joy-Cony były klikalne. Jednak to tylko smaczek. Na potrzeby projektu majsterkowicz zaprojektował i wykonał całe PCB. Nawet projekt obudowy jest jego autorstwa, chociaż w tym wypadku za wydruk odpowiadała zewnętrzna firma. Natomiast po odrobinie malowania, programowania i ostatecznego montażu, malutka ozdoba Switcha była kompletna.

Zobacz też: Smartwatch mierzący ciśnienie od Huawei – oto nowy Huawei Watch D

Warto tu wyjaśnić, że ta bombka nie jest w żadnym stopniu maszynką do gier — nawet prostych. Wykorzystuje ona Wi-Fi do ładowania małych plików GIF i odtwarzania ich na ekranie, symulując tym samym rozgrywkę. Całość wygląda świetnie, choć tył ozdoby jest odsłonięty i prawdopodobnie przydałaby się jakaś osłona, by dopełnić estetyki. Na pewno jest to jednak ozdoba, w której wykonanie włożono sporo serca.

Źródło: YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy