ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
najlepsze prace AI

Najlepsze prace dyplomowe dotyczące AI i nowoczesnej łączności wybrane

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Resort obrony narodowej wybrał najlepsze prace dyplomowe dotyczące sztucznej inteligencji (AI) oraz nowoczesnej łączności. Mają one zastosowanie w obszarze obronności lub bezpieczeństwa państwa. Wyróżnieni absolwenci studiów otrzymali nagrody.

Najlepsze prace dyplomowe dotyczące AI i łączności

najlepsze prace AI

W kategorii prac doktorskich o nowoczesnej łączności zwyciężył dr inż. Krzysztof Malon z Wydziału Elektroniki WAT w Warszawie. Przygotował on rozprawę pt. Efektywne zarządzanie dostępem do widma w radiowych sieciach doraźnych z węzłami kognitywnymi. Drugie miejsce zajął dr inż. Jarosław Wojtuń z Wydziału Elektroniki WAT. Tytuł jego rozprawy to Efektywne metody skrytej synchronizacji akustycznych kanałów steganograficznych. Na trzecim miejscu znalazła się rozprawa Efektywna metoda budowy świadomości sytuacji elektromagnetycznej w radiowych sieciach doraźnych z węzłami kognitywnymi, którą przygotował dr inż. Paweł Skokowski.

Za najlepszą pracę magisterską z zakresu sztucznej inteligencji uznano pracę Antagonistyczne uczenie maszynowe jako zapowiedź wojen na algorytmy przygotowaną przez Łukasza Tymoszuka ze Szkoły Doktorskiej WAT. Drugą nagrodę odebrał Szymon Stryczek z Instytutu Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za pracę Wykrywanie zagrożeń internetowych oparte na analizie ruchu sieciowego. Trzecie miejsce zajął Mateusz Mikulski z WAT. Jego praca to Dwuczynnikowe: biometryczne i behawioralne, uwierzytelnianie klienta serwisu webowego poprzez weryfikację twarzy i jej mimiki z wykorzystaniem sztucznych sieci neuronowych. Kamil Kanclerz z Politechniki Wrocławskiej otrzymał wyróżnienie za pracę Metody analizy emocji w tekstach.

Czytaj także: Nowy iPhone na Święta – oto przydatne porady i wskazówki

Ostatnia kategoria dotyczyła prac magisterskich i inżynierskich z zakresu nowoczesnych technologii w łączności. Zwyciężył Cezary Adamczyk z Politechniki Wrocławskiej za pracę magisterską Algorytm sterowania ruchem w sieciach komórkowych opartych na architekturze OpenRAN. Drugie miejsce zajął Maciej Kowalski z Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT za pracę magisterską pt. Projekt koncepcyjny sterownika Wi-Fi systemu pomiarowego dla platformy bezzałogowej. Trzecie miejsce zajął Karol Olszewski z Akademii Morskiej w Gdyni. To autor pracy Analiza i ocena roli radiokomunikacji morskiej w projekcie morskiej żeglugi autonomicznej. Wyróżnienie za pracę Szyfrowanie homomorficzne otrzymał Krystian Piwowarczyk z Politechniki Poznańskiej.

źródło: Nauka w Polsce

Sprawdź najnowsze wpisy