ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
najpopularniejsze domeny 2021

Google nie jest już najpopularniejszą domeną w sieci — oto nowy lider

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Amerykańskie przedsiębiorstwo Cloudflare opublikowało ranking pokazujący, które domeny były najpopularniejsze w sieci w 2021 roku. Zgodnie z przewidywaniami w zestawieniu znaleźli się najbardziej rozpoznawalni internetowi giganci, tacy jak Microsoft, Netflix czy Twitter. Zaskoczeniem może być jednak fakt, że Google straciło pozycję lidera, którą zajmowało do tej pory.

Najpopularniejsze domeny 2021 roku — TikTok przed Google

najpopularniejsze domeny 2021

Pierwsze miejsce dla Google, drugie dla Facebooka, trzecie dla Microsoftu. Dalej Apple, Netflix i Amazon. Kolejne miejsca dla TikToka, YouTube’a, Instagrama oraz Twittera. Tak wyglądał ranking najpopularniejszych domen internetowych wg. Cloudflare w 2020 roku. W tym roku jest jednak inaczej.

10 najpopularniejszych domen 2021 roku wg. Cloudflare:

1. TikTok.com
2. Google.com
3. Facebook.com
4. Microsoft.com
5. Apple.com
6. Amazon.com
7. Netflix.com
8. YouTube.com
9. Twitter.com
10. WhatsApp.com

Cloudflare przeanalizowało ruch w sieci. Okazało się, że Google.com, obejmujące m.in. mapy, internetowego tłumacza oraz wyszukiwarki wiadomości i grafik straciło pozycję lidera na rzecz TikToka.

Czytaj także: Masz dość niechcianych połączeń? Ta aplikacja od Orange może pomóc

17 lutego tego roku TikTok zdobył pierwsze miejsce na jeden dzień. W marcu i w maju również zdarzało się, że był na czele zestawienia. Dopiero po 10 sierpnia TikTok objął prowadzenie przez większość dni. Czas pokaże, czy w 2022 roku Google powróci na najwyższe miejsce na podium rankingu.

źródło: Cloudflare

Sprawdź najnowsze wpisy