ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Watch D

Smartwatch mierzący ciśnienie od Huawei – oto nowy Huawei Watch D

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Huawei Watch D to nowy smartwatch, który ma mierzyć ciśnienie użytkownika. To więc kolejny krok ku temu, by osoby korzystające z urządzeń wearable mogły czuć się bezpieczniej. Wprawdzie w tym przypadku mówimy o urządzeniu skierowanym na Chiński rynek, to niewykluczone, że w przyszłości podobne rozwiązania będą coraz powszechniejsze w Europie. Co oferuje Huawei Watch D?

Huawei Watch D – smartwatch mierzący ciśnienie

Huawei Watch D

Zacznijmy od tego, co w przypadku tego smartwatcha może być najważniejsze. Chodzi oczywiście o możliwość mierzenia ciśnienia, co w urządzeniach Huawei nie było do tej pory możliwe, a do tego dochodzi jeszcze możliwość wykonania elektrokardiografii (EKG). Samo ciśnienie mierzone ma być z poziomu nadgarstka (maksymalne ciśnienie 40 kPa; zakres pomiaru 40-230 mmHg). Huawei Watch D dalej nie jest sprzętem typowo medycznym. Został jednak certyfikowany przez China Food and Drug Administration (CFDA) na poziomie drugim.

Można więc założyć, że jego odczyty będą choć zbliżone do tego, co oferują klasyczne domowe ciśnieniomierze. Co ciekawe to w Chinach ma zostać jeszcze uruchomiona specjalna usługa subskrypcyjna, która pozwoli na kontaktowanie się z lekarzem. Widać więc, że Huawei stawia tutaj na zdrowie swoich użytkowników. Do tego dochodzą pomiary SpO2, badanie przesiewowe ryzyka miażdżycy oraz arytmii serca i klasyczne pomiary temperatury, stresu czy jakości snu.

Zobacz też: Huawei P50 Pocket – nowy, składany i piękny smartfon.

Jeżeli chodzi o sam wygląd Huawei Watch D, to dalej widzimy tutaj sprzęt nawiązujący do innych urządzeń z portfolio firmy. Jest jednak o wiele bardziej… kanciasto. Obudowa została wykonana z lotniczego aluminium, a do tego sprzęt spełnia jeszcze normę IP68. Kolorowy wyświetlacz HD ma przekątną 1,64 cala (326 ppi), a na krawędzi urządzenia są jeszcze dwa przyciski funkcyjne. Oczywiście są też tryby sportowe i wszystko to, co znamy ze smartwatchy producenta. Cena Huawei Watch D może być jednak zabójcza. W Chinach smartwatch wyceniono na 2988 juanów, co daje około 1920 złotych.

Źródło: Huawei / GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy