ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

The Wolf Among Us 2 — najnowsze informacje

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Długo wyczekiwany drugi sezon hitu od Telltale Games może już niebawem ujrzeć światło dzienne. Warto przypomnieć, że pierwsza część The Wolf Among Us swoją premierę miała w 2013 roku.

The Wolf Among Us 2 — co wiemy?

The Wolf Among Us 2 najnowsze informacje

Pierwsze informacje dotyczące kontynuacji gry point-and-click pojawiły się na The Game Awards w 2019 roku. Wówczas Telltale Games opublikowało zapowiedź drugiej części The Wolf Among Us. Teraz na łamach magazynu Game Informer jeden z reżyserów pierwszej odsłony gry — Nick Herman powiedział:

Akcja The Wolf Among Us 2 toczy się po tym, jak Królewna Śnieżka objęła stanowisko zastępcy burmistrza Fabletown. Jest to sześć miesięcy po zakończeniu fabuły pierwszej części. Przybliża nas to do miejsca, w którym zaczyna się historia. Bigby wciąż stara się przejść z typowego bajkowego złoczyńcy do szeryfa i stróża prawa.

W tym sezonie odkrywamy więcej niuansów i trudności związanych z ukrywaniem się oraz radzeniem sobie z licznymi „kretami”. Akcja rozgrywa się w całym Nowym Jorku. Miasto jako całość tym razem odgrywa zdecydowanie większą rolę w historii.

Pod względem kreatywności spędziłem najwięcej czasu w pracy, działając przy „Wilku” ze wszystkich gier Telltale. Mamy nadzieję, że w końcu pojawi się nasz produkt końcowy. Osobiście jestem podekscytowany, że fani będą mieli okazję poznać nowe tematy. Tym razem jeszcze bardziej chodzi o ludzkie doświadczenie przebywania w świecie tej bajki. Świat ten podobnie jak komiks, odrzuca fantazję i pozostawia graczowi wiele niewygodnych i niechlujnych decyzji do podjęcia.

Zobacz też: Premiera Weird West przesunięta!

Współpraca Telltale Games z Deck Nine

Co ciekawe, Telltale wcześniej kontaktowało się ze studiem Deck Nine (twórcy Life is Strange: Before the Storm oraz Life is Strange: True Colors). Firma chciał porozmawiać w sprawie pracy nad The Wolf Among Us 2. Ostatecznie Telltale zdecydowali się na inne rozwiązania.

Odwiedziliśmy Deck Nine na początku pracy nad nowym „Wilkiem”. Chcieliśmy omówić możliwy wspólny rozwój, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że chcemy dać temu utalentowanemu zespołowi więcej miejsca do prowadzenia innych projektów. Takich, które nie miałby ograniczeń i oczekiwań narzuconych z góry jako kontynuacja istniejącego już produktu — powiedział Nick Herman.

Jak ogłoszono na początku tego miesiąca podczas The Game Awards 2021, Deck Nine będzie, zamiast tego współpracować z Telltale nad adaptacją serialu The Expanse. Obie firmy skupiają się na lubianej przez fanów postaci Caminie Drummer.

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy