instagram

Używacie Instagram? To jedna z najbardziej popularnych aplikacji zarówno w Sklepie Play jak i Apple App Store. Zrzesza ona miłośników fotografii martwej natury, wykwintnego jedzenia bądź tak zwanych „selfie”. Mimo licznych aktualizacji użytkownicy wciąż byli skazani na jeden format zdjęcia – musiało być kwadratowe. Sądzę jednak, że po tej aktualizacji baza zdjęć w Instagramie jeszcze bardziej wzrośnie. Koniec z czworokątem foremnym!

 

Kiedy Instagram powstał w 2010 roku nikt nie myślał, że technologia pójdzie tak do przodu, a ekrany wraz z ich rozdzielczością będą rosnąć w takim tempie. Teraz sytuacja wygląda nieco inaczej, serwis wzbogacił o kolejne miliony użytkowników i postanowił pójść z duchem czasu. Najnowsza aktualizacja Instagrama do wersji 7.5 przyniesie możliwość publikowania zdjęć w trybie portretowym oraz horyzontalnym. Co więcej możliwości edycji pozostaną niezmienne.

 

Portrait-orientation-is-also-available

 

Taka aktualizacja to świetna wiadomość dla nałogowych użytkowników tego serwisu. Zarówno zdjęcia jak i filmy będą mogły zyskać na tym więcej uroku i nie wymagać od oglądających domyślania się, co zostało wycięte. Z drugiej jednak strony w powietrzu wisi pytanie, czy sama struktura Instagrama nie pozostanie zaburzona. Pozostaje jednak poczekać na efekty.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.