ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Premiera Weird West przesunięta!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Gra, na którą czeka wiele setek tysięcy graczy, zyskała nową datę premiery. Weird West to wciągająca symulacja w klimatach westernu, która początkowo miała ukazać się w styczniu 2022 roku. Dziś jednak ukazał się komunikat informujący o zmianach w tej kwestii.

Weird West — nowa data premiery

Weird West z nową datą premiery!

Dla osób niewtajemniczonych Weird West jest izometryczną i immersyjną symulacją amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Za opracowywanie gry odpowiada WolfEye Studios należące do francuskiego projektanta — Raphaëla Colantonio. Wydawcą symulatora jest natomiast Devolver Digital i to właśnie ta firma poinformowała o przesunięciu daty premiery gry. Devolver zakomunikował, że testy beta idą bardzo dobrze, ale nie idealnie, więc zamiast premiery w styczniu zgodnie z planem, wstrzymują ją do 31 marca 2022 roku.

Oto cały komunikat wydany przez Devolver Digital za pośrednictwem Twittera:

Weird West jest niesamowity (według beta testerów), ale wymaga dopracowania kilku chwiejnych elementów (także według beta testerów)! WolfEyeGames stworzyło coś wyjątkowego i chcemy, aby wszyscy mieli jak najlepsze wrażenia podczas premiery.

Zobacz też: EA planowało stworzyć grę MMO o Harrym Potterze

Według specjalistów problemy wydają się wynikać ze złożoności gatunku imersyjnego symulatora. Tworzenie tak skomplikowanych mechanizmów gatunkowych jest znacznie trudniejsze od pracy z klasycznymi grami. O specjalności symulatorów wypowiedział się kiedyś sam założyciel WolfEye Studios, czyli wspomniany już Raphaël Colantonio.

Wszyscy wiemy, jak wspaniałe mogą być te gry, gdy wszystko się łączy. Każdy gracz ma indywidualne doświadczenie. Jest tu tak wiele rzeczy, które mogą się wydarzyć. Niektórą mogą być świetne, a niektóre wręcz przeciwnie – powiedział Colantonio.

Weird West jest na tyle obiecującym tytułem, że gracze nie wydają się być mocno oburzeni faktem przesunięcia premiery o kilka miesięcy. Pojawiają się także głosy rozsądku mówiące, że lepiej, aby dłużej poczekać i ostatecznie dostać produkt dopracowany. Gra studia Devolver Digital trafi zarówno na konsole (PlayStation 4 oraz Xbox One) jak i na komputery osobiste już za niecałe sto dni.

Źródło: PC Gamer

    Sprawdź najnowsze wpisy