Według najnowszych doniesień EA przed laty zrezygnowało z pomysłu stworzenia gry o Harrym Potterze w wersji MMO. Powodem takiej decyzji jest to, że wydawca wątpi w długowieczność serii.

Harry Potter MMO trafiło do kosza

Harry Potter gra MMO — czemu nie powstała?

Kim Salzer, która w latach 2000-2003 pełniła funkcję dyrektora do spraw marketingu produktów w EA, udzieliła ciekawego wywiadu. To właśnie w czasach, w których Salazer pracowała w EA, wydawca posiadał prawa do serii, w której występował Harry Potter.

Zobacz też: 10 najgorszych gier roku 2021

Podczas rozmowy na Twitchu ze streamerem The Real Brandolorian Salazer zapytano o grę, w którą była zaangażowana, ale która nigdy nie ujrzała światła dziennego. W odpowiedzi usłyszeliśmy o planach stworzenia gry MMO o Harrym Potterze.

Dla mnie to duża sprawa, ponieważ byłam wtedy niezwykle mocno zaangażowana osobiście. Ogromna własność intelektualna, która nie przetrwała to gra online dla wielu graczy o Harrym Potterze – powiedziała Salzer.

Przeprowadziliśmy wszystkie badania oraz zbudowaliśmy wersję beta gry. Było to połączenie doświadczenia offline i online, w którym faktycznie wysyłaliśmy do dzieci takie nagrody jak wstążki i tym podobne.

Dokładnie zbadaliśmy temat i byliśmy pewni sukcesu. Temat niestety zabito z powodu braku lepszego terminu. EA przechodziło wówczas duże zmiany. Firma po prostu nie wierzyła wystarczająco, że ta gra będzie miała okres trwałości dłuższy niż rok lub dwa lata.

Warner Bros nie popełni błędu EA

Co ciekawe dwadzieścia lat później — w styczniu 2021 roku Warner Bros. Games przesunęło premierę gry o Harrym Potterze zatytułowanej Hogwarts Legacy na rok 2022. W oświadczeniu opublikowanym wówczas w mediach społecznościowych wydawca podziękował fanom za „ogromną reakcję” na ogłoszenie gry i potwierdził nowy termin wydania RPG-a.

Stworzenie jak najlepszych wrażeń dla wszystkich fanów świata czarodziejów i gier jest dla nas najważniejsze. Dlatego dajemy tytułowi czas, którego potrzebuje — czytamy w oświadczeniu.

W jednym z niedawnych wywiadów Rachel Wakely — dyrektor generalny Warner Bros zasugerował, że Hogwarts Legacy może zostać wydany pod koniec 2022 roku. W rozmowie z magazynem Toy World pracownik Warner Bros wypowiedział się na temat dwóch produktów, które należą do magicznego uniwersum. Pierwszym z nich jest nadchodzący film Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a, który zostanie wydany w Wielkiej Brytanii ósmego kwietnia. Drugim tworem jest natomiast gra Hogwarts Legacy.

Z tego, co widzieliśmy, premiera jest warta czekania i zapewni ona fanom wyjątkowy sposób na wejście w interakcję z serią — powiedział Wakely.

Źródło: VGC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Borys Francuz

Entuzjasta angielskiej Premier League, a w szczególności Chelsea. W wolnych chwilach, gdy nie studiuję ani nie pracuję lubię zanurzyć się w historii dobrego filmu lub książki.