Wojny patentowe: Nokia czai się na Nexusa 7

Newsy

Chyba wszyscy przyzwyczailiśmy się do informacji z „frontu patentowego”. Zazwyczaj chodzi tutaj o potyczki w które zamieszane jest Apple. Tym razem jednak to Nokia zaatakowała, i to nie byle kogo, bo samo Google. Fiński producent twierdzi, że tablet stworzony w kolaboracji z Asusem, czyli Nexus 7 narusza jego patenty związane z Wi-Fi. Może się wydawać, że gigant wyszukiwarkowy jako właściciel Motorola Mobility uzbrojony jest w odpowiednią ilość patentów związanych z łącznością bezprzewodową, wygląda jednak na to, że to Nokia ma rację.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Widać tutaj ogromny wpływ Microsoftu na postępowania finów, na szczęście żadna z wcześniej wymienionych korporacji nie jest tak bezwzględna jak Apple. Rzecznik Nokii stwierdził, że wystarczy jedynie uzupełnić licencje na dane patenty. Wygląda na to, że Nexus 7 jednak bez problemów trafi  na sklepowe półki, a Asus i Google zostaną jedynie zmuszone do uiszczenia opłat licencyjnych.

Źródło: wired.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x