Qiku-Q-Terra (4)

Dla wielu użytkowników duże smartfony zaczynają się już od 5,5 cali. Wszak to już phablety, które wymagają znacznie więcej uwagi w trakcie użytkowania. Jednak powstają urządzenia z jeszcze większymi wyświetlaczami. Jedno z nich właśnie przygotowuje firma Qiku. 6 calowy ekran z potężnym procesorem i solidną dawką aparatu – i nagle wielkość staje się plusem.

Urządzenie, o którym mowa to chińskie dzieło marki Qiku. Model Q Terra to flagowy phablet odznaczający się olbrzymim 6 calowym wyświetlacza QHD (2560 x 1440) pikseli, co daje nam 490 ppi. W środku aluminiowej obudowy drzemie potężna 64-bitowa jednostka Snapdragon 810 wspierana przez Adreno 430 i 4 GB pamięci RAM.

Qiku-Q-Terra (2)

Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne Qiku Q Terra, mamy tutaj do czynienia z dwoma 13 megapikselowymi aparatami umieszczony z tyłu urządzenia. Obydwa autorstwa Sony – IMX278 do łapania światła oraz kolorów, jak i IMX214 MONO. Na froncie zaś Qiku zdecydowało się umieścić kamerkę z matrycą wielkości 8 megapikseli.

Qiku-Q-Terra (1)

Producent pomyślał również o energii i zastosował baterię o pojemności 3600 mAh wyposażoną w technologię szybkiego ładowania. Co więcej Qiku Q Terra posiadać będzie skaner linii papilarnych oraz autorski system 360 OS bazujący na najnowszej wersji Androida Lollipop 5.1.

Qiku-Q-Terra (3)

Cena urządzenia wynosić będzie około 560 dolarów, co w przeliczeniu daje nam kwotę rzędu 2100 złotych. Nie jest to mało, patrząc jednak na ofertę urządzenia cena wydaje się satysfakcjonująca.

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.