ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro przewidywany termin dostawy

Allegro jedną decyzją rozwścieczyło sprzedawców – „zabiliście sprzedaż”

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Allegro we wtorek ogłosiło decyzję, która wzbudziła ogromne kontrowersje wśród sprzedawców — chodzi o przewidywany termin dostawy wyświetlany w ofertach. Polski gigant e-commerce spodziewa się, że niektórzy kupujący nie otrzymają zamówień przed Bożym Narodzeniem. Z platformy zniknęło więc oznaczenie o dostawie przed świętami, a najbliższym przewidywanym terminem dostawy dla ofert jest 27 grudnia.

Przewidywany termin dostawy na Allegro powodem kontrowersji

Allegro przewidywany termin dostawy

Allegro odnotowało zwiększoną liczbę zamówień oraz zauważyło trudne warunki pogodowe. Administracja popularnej platformy sprzedażowej przewiduje, że niektóre zamówienia nie dotrą do kupujących przed świętami. Jak wiadomo, wiele internetowych zakupów stanowią prezenty, a kupującym bardzo zależy na czasie. Przewidujemy, że część kupujących nie dostanie swoich zamówień przez świętami. Dlatego, aby uniknąć rozczarowania klientów, w ofertach wyświetlamy 27 grudnia jako najbliższy przewidywany termin dostawy — napisała we wtorek administracja Allegro w komunikacie skierowanym do sprzedających.

Żeby dowiedzieć się, co o decyzji Allegro sądzą sami sprzedawcy, wystarczy zajrzeć na profil platformy na Facebooku. Zabiliście sprzedaż, teraz nikt nie złoży zamówienia na Allegro do świąt — pisze jeden z komentujących najnowszy post na profilu. Zostawiliście sprzedających bez pracy — to kolejny komentarz. Sprzedawcy aktywni na facebookowym profilu Allegro obawiają się, że wielu kupujących zrezygnuje ze złożenia zamówienia w obawie o czas dostawy. Pomimo że większość paczek zapewne dotrze na czas. Lepiej by było wyświetlić globalnie np. u góry strony taki banerek: Allegro nie gwarantuje dostawy przed świętami — pisze jeden z komentujących.

Czytaj także: Biometryczna karta płatnicza w ofercie polskiego banku — jak to działa?

Allegro w odpowiedzi na krytyczne komentarze dziękuje za opinie, ale nadal obstaje przy swoim stanowisku. Administracja platformy woli, by niektórzy kupujący byli miło zaskoczeni, że dostali paczkę przed świętami, niż żeby zawiedli się doręczeniem przesyłki po deklarowanym terminie.

źródło: Allegro, Facebook

Sprawdź najnowsze wpisy