ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Data premiery Xiaomi 12 Pro

Data premiery i wygląd Xiaomi 12 oraz 12 Pro – firma zmienia podejście

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Wiemy już jak będzie data premiery Xiaomi 12 oraz Xiaomi 12 Pro. Co ciekawe, firma zapowiedziała premierę tylko dwóch smartfonów z tej serii, ale to może być tylko „zmyłka”. Zazwyczaj dostawaliśmy bowiem cały zestaw nowych urządzeń. To może być też zapowiedź zmian w firmie, która słynie z tego, że wypuszcza naprawdę dużo wersji smartfonów, a wszystkie pod parasolem jednej nazwy. Co wiemy o nowych sprzętach od Xiaomi?

Data premiery i wygląd Xiaomi 12 oraz Xiaomi 12 Pro

W tym roku dostaliśmy już flagowych przedstawicieli smartfonów od Xiaomi. Seria 11 zadebiutowała w naszym kraju na początku 2021 roku, a pod jego koniec pojawi się już jej następca. W tym przypadku mówimy jednak o premierze w Chinach. Data premiery Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro została zaplanowana na 28 grudnia 2021 roku. I według zapowiedzi producenta zobaczymy wtedy tylko dwa sprzęty, a nie kilka, jak zazwyczaj to bywało. Zapewne już w 2022 roku do dwóch podstawowych smartfonów z serii dołączą kolejne, a wśród nich Xiaomi 12X czy Xiaomi 12 Ultra. Na nie jednak najprawdopodobniej przyjdzie nam chwilę poczekać.

Data premiery Xiaomi 12 Pro

Co wiemy już o Xiaomi 12 oraz jego wersji Pro? Producent podzielił się nawet ich wyglądem, choć oczywiście najciekawsze jest niewidoczne. Mowa oczywiście o pleckach urządzeń, bo po samym ich froncie niewiele można wywnioskować. Możemy jedynie dopatrzeć się niewielkiego zaokrąglenia na krawędzi wyświetlaczy. Do tego oba urządzenia będą miały kamerę do selfie umieszczoną w niewielkim otworze pośrodku ekranu.

Zobacz też: Plus, Ericsson i OPPO prowadzą testy 5G Standalone.

Jeżeli chodzi o specyfikację, to wiadomo, że procesorem zarządzającym zostanie tutaj Snapdragon 8 Gen 1. To najnowsza jednostka, którą jako pierwszy producent wprowadziła… Motorola. Również 28 grudnia ma zostać oficjalnie zaprezentowane MIUI 13, więc szykuje się naprawdę ciekawe wydarzenie. Co sądzicie o wyglądzie nowych smartfonów od Xiaomi?

Źródło: Weibo / GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy