ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

16 000 paczkomatów w Polsce, ale firma rozwija się także w Wielkiej Brytanii i Francji

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

16 000 paczkomatów InPost stoi już na terenie Polski. Ten ostatni z postawiono w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Paderewskiego 4. Co więcej, nowopowstające paczkomaty są też o wiele bardziej ekologiczne, niż te stawiane na początku. InPost spełnia tym samym swoje obietnice odnośnie tego, by dbać o środowisko naturalne.

16 000 paczkomatów InPost w Polsce

InPost 16000 paczkomat

16 000 paczkomatów robi wrażenie. Szczególnie, że nie tak dawno temu InPost informował o postawieniu urządzenia z numerem 15 000. Nowe paczkomaty mają być otoczone antysmogową kostką brukową. Dodatkowo mają być wyposażone w czujniki, które pokazywał będą w aplikacji mobilnej jakość powietrza. Do tego dochodzi stale rozwijana flota samochodów elektrycznych. Jednak nie tylko w Polsce InPost stawia coraz więcej paczkomatów. W Wielkiej Brytanii stoi ich już 3000, a we Francji jest ich 300 (tam InPost działa pod marką Mondial Relay). Do 2024 roku w Wielkiej Brytanii ma pojawić się 10 000 paczkomatów, a i sieć we Francji będzie dalej rozwijana.

Sieć Paczkomatów InPost jest wyjątkowa nie tylko ze względu na zasięg – ale przede wszystkim na niepowtarzalną i niedostępną w Polsce ani w Europie innowacyjność. Wprowadziliśmy mnóstwo autorskich udogodnień i cały czas pracujemy nad nowymi. Żadna znana mi podobna maszyna na świecie nie ma takich funkcjonalności, jak nasza. Do tego wyjątkowa szybkość dostaw – już w 20 miastach w Polsce oferujemy dostawy tego samego dnia – sprawia, że mamy przewagę konkurencyjną nad każdym innym operatorem logistycznym.

Rafał Brzoska, prezes InPost.

Zobacz też: Pracownicy uciekają z Ubisoft – co się wydarzyło?

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie ze strony sprzedawców, tylko w tym roku zainstalowaliśmy blisko 2 tysiące Paczkomatów w Wielkiej Brytanii. Styl życia i nawyki zakupowe diametralnie zmieniły się podczas pandemii, a szybki wzrost naszej sieci jest odpowiedzią na te zmiany. Konsumenci domagają się wygodnych form dostawy, które pasują do ich nowych sposobów pracy oraz takich, które stawiają na pierwszym miejscu zrównoważony rozwój. Sprzedawcy detaliczni, właściciele nieruchomości i konsumenci muszą współpracować, aby zachęcić więcej osób do korzystania z najbardziej ekologicznych form dostaw, takich właśnie jak Paczkomaty InPost.

Jason Tavaria, CEO InPost UK.

Źródło: InPost informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy