ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Plus testy 5G standalone

Plus, Ericsson i OPPO prowadzą testy 5G Standalone

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Operator sieci Plus poinformował, że wraz z firmami OPPO i Ericsson prowadzi testy 5G w technologii Standalone. Takie rozwiązanie działa niezależnie od infrastruktury LTE. Efektami są wyższa szybkość wysyłania i pobierania danych oraz mniejsze opóźnienia.

Plus, Ericsson i OPPO testują 5G Standalone

Testy laboratoryjne 5G Standalone z użyciem należącego do Plusa pasma 2600 TDD pozwoliły przejść do kolejnej fazy. Tym razem testy odbywają się na sieci komercyjnej. Rozwiązanie 5G SA należy do Ericssona. Składa się z radiowej sieci dostępowej RAN – Ericsson Radio System oraz sieci szkieletowej – Ericsson 5G Core. W testach używane są smartfony OPPO.

Ericsson Radio System to rozwiązanie wykorzystujące agregację pasm 5G i w efekcie zwiększające pojemność i zasięg sieci. Massive MIMO i mmWave w sieci 5G SA umożliwiają połączenia z bardzo niskimi opóźnieniami i wyższymi prędkościami transmisji danych. Testy 5G SA i 5G Core z Plusem i OPPO umacniają technologiczne przywództwo firmy Ericsson. Sieć 5G SA będzie nabierać coraz większego znaczenia, zwłaszcza w przypadku nowych zastosowań dla przemysłu — mówi Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

Aktualnie działające sieci 5G wykorzystują technologię Non-Standalone (NSA). Wymaga ona integracji 5G z infrastrukturą 4G. 5G Standalone wyróżnia się całkowitą niezależnością od sieci poprzednich generacji. Efektem są lepsze parametry transmisji danych.

Bijącym sercem OPPO, albo inaczej mówiąc, istotą naszego DNA, jest innowacyjność. We współpracy z naszymi partnerami: firmą Ericsson i Plus, intensywnie pracujemy nad stworzeniem samodzielnej łączności 5G, która odkryje nowe możliwości i przyniesie dalsze korzyści milionom naszych użytkowników w Polsce — mówi Johnny Zhang, prezydent OPPO, Regionu Centralnej i Wschodniej Europy (CEE).

Czytaj także: Samsung AirDresser, czyli sposób na to, by ubrania pachniały… biznesowo

Jacek Felczykowski, członek zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu zaznacza, że prace nad 5G Standalone są kolejnym elementem procesu umożliwiającego klientom Plusa korzystanie z technologicznych nowinek. Nie chcemy, aby 5G kojarzone było jedynie z kampaniami reklamowymi, lecz staramy się, aby było realną odpowiedzią na zachodzące na naszych oczach zmiany i wiążące się z nimi potrzeby — mówi.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy