ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Tesla zabiera głos w sprawie śmiertelnego wypadku bez kierowcy

Świąteczna aktualizacja oprogramowania Tesli przynosi wiele udogodnień

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Wielka świąteczna aktualizacja Tesli niedługo trafi do obiegu. Nowa łatka dodaje między innymi aplikację TikTok i grę z serii Sonic the Hedgehog.

Tesla świąteczna aktualizacja

Tesla wprowadza nową aktualizację oprogramowania

Coroczna świąteczna aktualizacja oprogramowania Tesli dla jej samochodów będzie niedługo dostępna. Najważniejsze nowości to przede wszystkim przydatne funkcje wspomagające jazdę. Mowa tu o automatycznym dostępie do kamer martwego pola w pojeździe. Nie obeszło się jednak także bez kilku rozrywkowych dodatków. Producent wprowadza nowe gry wbudowane w Tesla Arcade, obsługę aplikacji TikTok i funkcje, która pozwala samochodom elektrycznym „tańczyć do choreograficznego pokazu świetlnego”. Numer wersji aktualizacji to 2021.44.25 i powinna zostać ona udostępniona w ciągu najbliższych dni.

Zobacz też: Skróty klawiszowe Windows – gigantyczna lista, którą lepiej poznać

Mimo wszystko najbardziej przydatnym elementem aktualizacji powinna być funkcja kamery martwego pola. Dodatek ten automatycznie pokazuje widok z kamery na żywo w martwym polu samochodu, gdy kierowca włącza kierunkowskaz. Dyrektor generalny Tesli — Elon Musk informował, że funkcja ta była w fazie tworzenia już w lipcu 2020 roku. Teraz aktualizacja świąteczna sprawi, że manewry takie jak zmiana pasa ruchu na autostradzie, będą nieco bezpieczniejsze i mniej stresogenne.

Inne praktyczne ulepszenia obejmują łatwiejszy sposób dodawania wielu punktów orientacyjnych w podróży oraz uproszczony dostęp do głównych elementów sterujących samochodu. Po aktualizacji możliwe będzie również przeciąganie i upuszczanie najczęściej używanych aplikacji, aby dostosować pasek menu pojazdu do własnych potrzeb. Ponadto ogrzewanie w przednich siedzeniach samochodu będzie teraz regulowane. Kierowcy temperaturę siedzenia będą mogli dostosować do panujących aktualnie warunków.

Oczywiście, jak to Tesla ma w zwyczaju, w aktualizacji jest wiele mniej istotnych, ale za to zabawnych wtyczek. Filmy z aplikacji TikTok można teraz oglądać bezpośrednio na ekranie dotykowym samochodu za pośrednictwem Tesla Theatre. Tesla Arcade został natomiast zaktualizowany o nowe gry takie jak oryginalny Sonic the Hedgehog (zapowiadany już na początku tego miesiąca) oraz Sudoku. W tytuły można grać podczas postoju samochodu, chociaż kontrowersje budzi fakt, że może uruchomić je pasażer podczas gdy pojazd jest w ruchu.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy