ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Telegram ostrzeże przed spoilerami

Telegram pomoże nam unikać spoilerów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Telegram to popularna aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych (IM) i jeden z największych rywali WhatsApp. Firma aktywnie rozwija nowe funkcje, które zazwyczaj są oryginalne i innowacyjne. To zawsze sprawia, że entuzjaści Telegrama zastanawiają się, dlaczego WhatsApp jest wciąż bardziej popularną usługą, mimo że nie otrzymuje tak wielu nowych funkcji. Najnowszym dodatkiem mają zaś być alerty spoilerów. A dokładniej rzecz biorąc, firma pracuje nad nową opcją formatowania tekstu, która pozwoli oznaczyć daną wiadomość jako spoiler.

Telegram ostrzeże przed spoilerami

Telegram ostrzeże przed spoilerami
Telegram

To, że Telegram pracuje nad nową funkcją do ukrywania spoilerów odkryli użytkownicy Reddita. Zmiana ta jest wciąż w fazie rozwoju i nie jest jeszcze dostępna publicznie. Po jej wydaniu użytkownicy będą mogli wybrać tekst i oznaczyć go jako spoiler przed wysłaniem wiadomości. Spowoduje to rozpikselowanie wiadomości, dopóki odbiorca nie kliknie jej, aby ujawnić jej treść. Nie jest to więc zbyt innowacyjna opcja jeśli spojrzymy na to z perspektywy forów dyskusyjnych czy systemów komentarzy. Jednak o dziwo nie zadomowiła się ona w zbyt wielu komunikatorach.

Zobacz też: Darmowa gra od Epic Games Store – zapętlona gra dla wybranych

 Nie jest jasne, czy funkcja będzie dostępna zarówno w indywidualnych rozmowach, jak i w grupach. Dodatkowo nadal nie wiemy, czy spoilery będą zasłaniały tylko tekst, czy też udostępnione media jak filmy i zdjęcia. Funkcja ta ma być już niemal gotowa, a biorąc pod uwagę, że zwykle Telegram udostępnia nowe opcje dla wszystkich platform jednocześnie, to i tym razem powinna ona zawitać w tym samym momencie na iOS, jak i na Androidzie.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy