ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Problemy z procesorami także w 2022 roku

Intel twardo obstaje przy swoim w sprawie niedoboru procesorów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Prezes wykonawczy Intela, Pat Gelsinger, powtórzył swoje zdanie, że jest przekonany, iż globalny niedobór chipów nie poprawi się przynajmniej do 2023 roku. Warto tu dodać, że Chipzilla ostatnio intensywnie inwestuje w nowe zakłady produkcyjne, owoce tych wysiłków będą widoczne dopiero za kilka lat. Podobnie sytuacja wygląda także w przypadku innych wytwórców procesorów. Właśnie dlatego problemy, z jakimi borykają się konsumenci przy zakupie takich dóbr jak karty graficzne, czy cokolwiek z chipem w środku, nie poprawią się w przyszłym roku.

Problemy z procesorami także w 2022 roku

Problemy z procesorami także w 2022 roku

Gelsinger wypowiedział się podczas podróży do Azji Południowo-Wschodniej, gdzie rozmawiał o znaczeniu azjatyckiej produkcji dla Intela. Prezes wykorzystał tę wizytę do ogłoszenia, że Intel wyda 7,1 miliarda dolarów na nowy zakład w Malezji, co następuje po tym, jak firma ujawniła, że zainwestuje do 80 miliardów euro w budowę nowych fabryk układów scalonych w Europie. Istnieją również dwa zakłady w Arizonie, które mają osiągnąć pełną funkcjonalność w 2024 roku. Podczas gdy Intel inwestuje mnóstwo pieniędzy w swoje przyszłe moce produkcyjne, w najbliższym czasie sytuacja nie wygląda tak różowo: Gelsinger przewiduje, że niedobór chipów nie zacznie się zmniejszać aż do 2023 roku. Chociaż niektóre inne wielkie nazwiska w branży, w tym szefowa AMD Lisa Su, uważają, że rok 2022 jest bardziej realistyczną prognozą ustąpienia problemów, to pojawienie się wariantu Omicron i rosnące napięcia geopolityczne zmniejszyły nadzieje na poprawę sytuacji we wcześniejszym terminie.

Zobacz też: Bestsellery Steama w promocji na początek tygodnia. Oto rewelacyjne przeceny na gry na PC!

Niedobór chipów jest odczuwalny jeszcze bardziej, teraz gdy święta Bożego Narodzenia są już za rogiem. Konsole, sprzęt PC, a nawet sprzęt gospodarstwa domowego są trudniejsze do znalezienia, jak i droższe — w niektórych przypadkach znacznie droższe. Stojąc w obliczu kolejnego roku takiej sytuacji, jest to z pewnością przygnębiająca myśl.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy