Obi Worldphone – firma założona przez byłego prezesa Apple prezentuje dwa smartfony z Androidem i orginalnym designem

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
obi worldphone sf1 jnanjkajnkdsanksaj

Przed śmiercią Steve’a Jobsa to nie tylko ta legendarna postać zasiadała na najwyższym stołku w Apple. W latach 80’tych założyciel firmy został odsunięty od stanowiska prezesa, a jego miejsce zajął John Sculley, który równocześnie opuścił zarząd Pepsi. Jednak dzisiaj nie ma on związku ani z popularnym napojem, ani z nadgryzionym „Jabłuszkiem”.

Mimo wszystko, Pan Sculley chce brać czynny udział w mobilnym rynku, który nie istniał za czasów jego rządów w Apple. Tak też powstała firma Obi Worldphone, która może się kojarzyć z popularną niemiecką siecią handlową. Tak oczywiście nie jest, a więc poznajcie najnowsze, i pierwsze, dwa smartfony tego producenta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na pierwszy ogień idzie model SF1 (dziwne oznaczenia) z LTE, wykonany w metalu, pod którym kryje się 5-calowy wyświetlacz FullHD, układ Snapdragon 615, a także 2 GB RAM oraz 16 GB wbudowanej pamięci. Całość została wyceniona na 750 złotych, co wydaje się świetną ofertą. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że za dodatkowe 200 złotych zyskujemy jeszcze więcej pamięci: 3 GB RAM i 32 GB dla użytkownika.

ObiWorldphone_SJ1.5_05

Jednak jest jeszcze tańsza propozycja w postaci SJ1.5 z 3G (DualSIM). Za niecałe 500 złotych otrzymujemy 8-rdzeniowy procesor MiedaTeka oraz 16 GB wbudowanej pamięci.

Niestety, póki co nie wiemy czy Obi Worldphone zdecyduje się wprowadzić swoje smartfony w Polsce. Obecnie ujawniona lista nie zawiera naszego kraju, ale czy to źle? Jak Wam podobają się modele od tej firmy?

źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy