ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
porządki w mapach google

Mapy Google z nową funkcją w przeglądarce – będzie wygodniej

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Mapy Google w przeglądarce mogą niedługo doczekać się nowej funkcji. Google testuje bowiem ciekawe rozwiązanie, które z pewnością wiele ułatwi podczas planowania tras podróży. Mowa o nowym przycisku, który pozwoli nam przypiąć adres danego miejsca pod samą mapą. Dzięki temu szybko i praktycznie od razu będzie można „przeskoczyć” do tego, czego szukaliśmy.

Mapy Google – Dock to Bottom

Nawigacja od Google nie każdemu musi odpowiadać, ale nie da się zaprzeczyć, że jest jedną z najpopularniejszych na świecie. W przypadku wersji przeglądarkowej w końcu pojawią się w niej zmiany, które związane są z samym wyszukiwaniem miejsce. To dobra wiadomość, a zła jest taka, że to obecnie testowana funkcja. Nie musi to więc oznaczać, że zostanie finalnie wprowadzona do usługi, choć byłoby miło. Szczególnie, że wiele ta nowa funkcjonalność może ułatwić. O co dokładnie chodzi? Zasada jest prosta – przełączanie się między miejscami będzie banalnie proste.

W momencie kiedy wyszukamy w Mapach Google jakiś adres, pojawi się przy nim opcja Dock to bottom, czyli „przypnij u dołu”. Jeżeli zdecydujemy się na nią kliknąć, to pod mapą pojawi się nowy pasek, gdzie dodawane będą konkretne miejsca. Wtedy wystarczy kliknąć na któreś z nich, a od razu zostaniemy do niego przeniesieni na mapach. Proste, szybkie i skuteczne rozwiązanie. Dock to bottom może być bardzo pożyteczne podczas zwiedzania czy w ogóle podczas podróży.

Zobacz też: Biometryczna karta płatnicza w polskim banku – jak działa?

Obecnie tylko wybrana grupa osób ma dostęp do nowej funkcjonalności Map Google. Dock to bottom dostępne jest też tylko z poziomu przeglądarki i nie wiadomo, czy podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone do aplikacji mobilnej. Z czasem może się tak stać, ale obecnie czekamy na wprowadzenie tego w przeglądarce dla wszystkich. Ile czasu to może zająć? Tutaj jak zwykle to loteria, bo Google o takich rzeczach niestety nie informuje.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy