ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Battlefield 2042 PC PS5 XSX

Znamy datę startu pierwszego sezonu Battlefield 2042!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Najnowsza odsłona kultowej serii FPS-ów czeka na dużą aktualizację. Według najnowszych doniesień graczy czeka przede wszystkim start pierwszego sezonu rozgrywki multiplayer.

Battlefield 2042 – sezon pierwszy czas zacząć

Battlefield 2042 - znamy datę pierwszego sezonu

Znany w społeczności fanowskiej Battlefielda eksplorator danych o nicku Temporyal napisał na Twitterze, że klient gry najnowszej odsłony serii „zawiera cotygodniowe misje przez 12 tygodni trwania przedsezonu”. Informacja ta wskazuje tym samym na datę premiery pierwszego sezonu gry na marzec 2022 roku. Dla fanów tego tytułu jest to niezwykle optymistyczny news, ponieważ w sieci zaczęły pojawiać się głosy krytyki pod adresem EA DICE. Gra zbiera liczne oceny negatywne, jednakże aktualizacja i start pierwszego sezonu może pomóc w odbudowaniu marki tej kultowej serii.

Zobacz też: Hades jest pierwszą grą wideo, która zdobyła tę prestiżową nagrodę literacką

Tweet zawiera również tekst odnoszący się do nowej mapy. Ma ona być integralną częścią sezonu pierwszego, a najprawdopodobniej będzie nazywać się „Ekspozycja”.

Grafika zawarta w poście Temporyala posiada dwa rodzaje tekstów. Jeden przeznaczony dla graczy grających po stronie amerykańskiej, a drugi dla tych walczących ku chwale Rosji. Teksty odnoszą się do osuwiska niszczącego okolicę, co zdradza nam to, jak może wyglądać mapa.

Warto przypomnieć, że Battlefield 2042 ma za sobą kilka trudnych miesięcy po premierze gry. W listopadzie firmę opuścił Fawzi Mesmar, szef działu projektów DICE, który opiekował się seriami Battlefielda i Star Wars: Battlefront.

Odejście Mesmara zostało ogłoszone w mailu wysłanym do personelu. Projektant poinformował, że planował opuszczenie swojej funkcji od dłuższego czasu. Czekał on jedynie na wydanie najnowszej części kultowej strzelanki. Rola Mesmera w projektowaniu gier była nieoceniona. Były już szef działu w EA DICE pełnił swoją funkcję od 2019 roku. Jego umiejętności sprawiły, że ​​stanął na czele zespołu projektowego złożonego z ponad 80 dyrektorów kreatywnych. Drużyna zajmowała się między innymi projektami takich gier jak Battlefield 2042, Star Wars Battlefront II czy Battlefield V.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najnowsze wpisy