Gruziński oddział Sony zdradza – po części – nowe urządzenia: Xperia Z5 Premium z niesamowitym wyświetlaczem

2 minuty czytania
Komentarze
sony-xperia-z5-compact1

Do targów IFA pozostało mniej niż tydzień. Obecnie to Sony uważane jest za producenta, który pokaże najlepsze urządzenia, a co za tym idzie będzie to najbardziej wyczekiwana konferencja. Jednak to nie przeszkodziło gruzińskiemu oddziałowi firmy zdradzić kilka szczegółów na temat nadchodzących smartfonów z najwyższej półki.

Oczywiście Japończycy przedstawią nową flagową serię Xperia Z5, na którą będą składać się takie urządzenia jak topowy smartfon, jego odmiana Compact oraz Premium/Plus. Czego dowiedzieliśmy się nowego? Tak naprawdę, w gruncie rzeczy, jest to potwierdzenie tego, co mogliśmy już wcześniej usłyszeć w plotkach. W takim razie zacznijmy od wyświetlaczy. Xperia Z5 Compact będzie posiadała 4,6-calowy wyświetlacz HD (720p). Podstawowa odmiana – na szczęście – nie będzie korzystała z rozdzielczości QuadHD i Xperia Z5 będzie mogła poszczycić się standardowym, 5,2-calowym ekran FullHD. Z kolei model z dopiskiem Premium lub Plus to 5,5-calowy smartfon, którego wyświetlacz będzie prezentował obraz w rozdzielczości 4K (UltraHD, 2160p). Oznacza to zagęszczenie zdecydowanie przekraczające 800 pikseli na cal – niezrozumiały obłęd. Dodatkowo ujawniono szczegóły dotyczące nowego modułu aparatu, którego moduł ma mieć 23 MPx, hybrydowy autofocus (ostrość w 0,1 sekundy). Pozostałe parametry to apertura F/1.8, a także rozmiar całości wynosząc 1/2.2″.

Na papierze robi to wrażenie, ale jak to będzie wyglądać w rzeczywistości? Z pewnością Sony zaćmi premierę Xperii Z5 poprzez jej odmianę Premium/Plus. W dobrą stronę Japończycy zmierzają?

PS. Dotarły do nas informacje o tym, że źródło jest bardzo niepewne, ale mimo wszystko – załóżmy hipotetycznie – powyższe dane się potwierdzają i uważacie, że to się sprawdzi?

Motyw