Gruziński oddział Sony zdradza – po części – nowe urządzenia: Xperia Z5 Premium z niesamowitym wyświetlaczem

Newsy

sony-xperia-z5-compact1

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Do targów IFA pozostało mniej niż tydzień. Obecnie to Sony uważane jest za producenta, który pokaże najlepsze urządzenia, a co za tym idzie będzie to najbardziej wyczekiwana konferencja. Jednak to nie przeszkodziło gruzińskiemu oddziałowi firmy zdradzić kilka szczegółów na temat nadchodzących smartfonów z najwyższej półki.

 

Oczywiście Japończycy przedstawią nową flagową serię Xperia Z5, na którą będą składać się takie urządzenia jak topowy smartfon, jego odmiana Compact oraz Premium/Plus. Czego dowiedzieliśmy się nowego? Tak naprawdę, w gruncie rzeczy, jest to potwierdzenie tego, co mogliśmy już wcześniej usłyszeć w plotkach. W takim razie zacznijmy od wyświetlaczy. Xperia Z5 Compact będzie posiadała 4,6-calowy wyświetlacz HD (720p). Podstawowa odmiana – na szczęście – nie będzie korzystała z rozdzielczości QuadHD i Xperia Z5 będzie mogła poszczycić się standardowym, 5,2-calowym ekran FullHD. Z kolei model z dopiskiem Premium lub Plus to 5,5-calowy smartfon, którego wyświetlacz będzie prezentował obraz w rozdzielczości 4K (UltraHD, 2160p). Oznacza to zagęszczenie zdecydowanie przekraczające 800 pikseli na cal – niezrozumiały obłęd. Dodatkowo ujawniono szczegóły dotyczące nowego modułu aparatu, którego moduł ma mieć 23 MPx, hybrydowy autofocus (ostrość w 0,1 sekundy). Pozostałe parametry to apertura F/1.8, a także rozmiar całości wynosząc 1/2.2″.

 

Na papierze robi to wrażenie, ale jak to będzie wyglądać w rzeczywistości? Z pewnością Sony zaćmi premierę Xperii Z5 poprzez jej odmianę Premium/Plus. W dobrą stronę Japończycy zmierzają?

 

 

PS. Dotarły do nas informacje o tym, że źródło jest bardzo niepewne, ale mimo wszystko – załóżmy hipotetycznie – powyższe dane się potwierdzają i uważacie, że to się sprawdzi?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x