Gruziński oddział Sony zdradza – po części – nowe urządzenia: Xperia Z5 Premium z niesamowitym wyświetlaczem

mm Łukasz Pająk Newsy 2015-08-27

sony-xperia-z5-compact1

Do targów IFA pozostało mniej niż tydzień. Obecnie to Sony uważane jest za producenta, który pokaże najlepsze urządzenia, a co za tym idzie będzie to najbardziej wyczekiwana konferencja. Jednak to nie przeszkodziło gruzińskiemu oddziałowi firmy zdradzić kilka szczegółów na temat nadchodzących smartfonów z najwyższej półki.

Oczywiście Japończycy przedstawią nową flagową serię Xperia Z5, na którą będą składać się takie urządzenia jak topowy smartfon, jego odmiana Compact oraz Premium/Plus. Czego dowiedzieliśmy się nowego? Tak naprawdę, w gruncie rzeczy, jest to potwierdzenie tego, co mogliśmy już wcześniej usłyszeć w plotkach. W takim razie zacznijmy od wyświetlaczy. Xperia Z5 Compact będzie posiadała 4,6-calowy wyświetlacz HD (720p). Podstawowa odmiana – na szczęście – nie będzie korzystała z rozdzielczości QuadHD i Xperia Z5 będzie mogła poszczycić się standardowym, 5,2-calowym ekran FullHD. Z kolei model z dopiskiem Premium lub Plus to 5,5-calowy smartfon, którego wyświetlacz będzie prezentował obraz w rozdzielczości 4K (UltraHD, 2160p). Oznacza to zagęszczenie zdecydowanie przekraczające 800 pikseli na cal – niezrozumiały obłęd. Dodatkowo ujawniono szczegóły dotyczące nowego modułu aparatu, którego moduł ma mieć 23 MPx, hybrydowy autofocus (ostrość w 0,1 sekundy). Pozostałe parametry to apertura F/1.8, a także rozmiar całości wynosząc 1/2.2″.

Na papierze robi to wrażenie, ale jak to będzie wyglądać w rzeczywistości? Z pewnością Sony zaćmi premierę Xperii Z5 poprzez jej odmianę Premium/Plus. W dobrą stronę Japończycy zmierzają?

PS. Dotarły do nas informacje o tym, że źródło jest bardzo niepewne, ale mimo wszystko – załóżmy hipotetycznie – powyższe dane się potwierdzają i uważacie, że to się sprawdzi? • Marx

  jaka apertura??? to przysłona…

  • Sławek

   Apertura to inna nazwa przysłony.
   Polecam Googla przed krytykowaniem.

   • Marx

    to może piszmy newsy po staropolsku? w końcu też poprawnie językowo, kij że nikt nie zrozumie.

    • Sławek

     Sugerujesz, że należy pisać językiem i słowami które wszyscy zrozumieją?
     Czy powyższe miałoby brzmieć:
     „Patrz k… Heniek. Jaką japońce wy….. podstawkę pod kielicha zrobili.” itd, itp.
     To, że nie znasz słowa to nie znaczy że autor go nie musi znać.

     A po staropolsku nie będzie poprawne językowo bo język się zmienia. Rada j.polskiego robi dobrą czy złą robotę ale robi. Są nawet zasady ortografii które ja w szkole miałem inne niż są teraz (o ile teraz jakieś są).

     • Marx

      tak, sugeruję że artykuł powinien być pisany w sposób zrozumiały dla większości i używający okresleń powszechnie używanych a nie wydumanych. Wejdż sobei na dowolne forum foto i sprawdź czy ktokolwiek używa słowa „apertura” zamiast „przysłona”.

      A to że język rynsztokowy uogólniasz na wszystkich świadczy wyłącznie o Tobie.

     • Sławek

      Nie da się napisać dla wszystkich bo zawsze się trafi ktoś niedouczony który i tak nie ogarnia. Dla ciebie wszystko o czym nie masz pojęcia jest wydumane?
      Pisanie poprawnie nie polega na ciągłym używaniu tego samego słowa. Jeśli posiada ono synonimy to należy ich używać. Jeśli takowych nie ma, trzeba zdanie tak zmienić, żeby napisać to samo innymi słowami.
      Jak rozumiem z lektur to jedyne co czytałeś to tytuły. W końcu każda książka jest tak pisana.
      PS: To teraz brak swojej wiedzy wytłumaczysz moją winą?

     • Marx

      dlatego użyłęm sformułowania „dla większości” – niestety jak widać masz problemy z czytaniem.

     • Sławek

      Znowu wszyscy dookoła winni twojej ułomności?
      Przyznaj się wreszcie, że w szkole chodziłeś na piwo a nie że świat cię zmuszał.

     • Marx

      o – skończyły się argumenty, jedziemy personalnie…

     • Sławek

      Komu?
      Od początku jedziesz personalnie. Udowadniając, że wszyscy są winni twojego nieuctwa. Argument podałem tydzień temu, kończący wątek. Ale poczułeś się niedowartościowany to zabłysnąłeś staropolskim. Możesz dalej zrzucać winę na wszystkich, ale czy nie lepiej było się douczyć a nie dalej kompromitować?

 • christeros

  O widzę, że moja Z1 doczekała się kolejnego faceliftingu 😀

 • Kamil

  Czytając „niesamowity wyświetlacz” pomyślałem, że już 8K włożyli, a tu „tylko” 4K…

 • Krzysztofsf

  Jesli czelabinski oddzial potwierdzi…….