ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ford F-150 Lightning w wersji rozszerzonej będzie wyposażony w potężną baterię

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Ogromny elektryczny pickup, który wyjdzie na drogi w 2022 roku, będzie wydany w dwóch wersjach. Jedną z nich inżynierzy Forda wyposażą w baterię standardową, a drugą w dużo pojemniejszy akumulator.

Ford F-150 Lightning wersja rozszerzona

Ford F-150 Lightning będzie dostępny w wielu konfiguracjach

Podczas jednej z ostatnich transmisji na żywo, Ford ukradkiem ujawnił pojemność akumulatorów w elektrycznym pickupie F-150 Lightning. Według doniesień serwisu Auto Evolution podstawowy model Standard Range o przewidywanym zasięgu 230 mil, będzie wyposażony w akumulator o pojemności 98 kWh. Tymczasem opcjonalną wersję Extended Range (docelowy zasięg 300 mil) zaopatrzono w potężną baterię 131 kWh.

Najnowszy model Forda F-150 Lighting amerykańska firma wypuści w czterech konfiguracjach. Mowa tu o edycjach Pro, XLT, Lariat oraz Platinum. W zależności od konfiguracji zmienia się wyposażenie pojazdu. Elektrycznie składane lusterka, czy rozszerzona pojemność baterii nie zawsze będą standardem. Akumulator Lightning Extended Range będzie dostępny jedynie w konfiguracji XLT i Lariat, a w edycji Premium będzie on opcją standardową.

Zobacz też: Hummer EV Edition 1 trafia do klientów!

Ford nie ujawnił jeszcze dokładnych cen detalicznych za samochód. Jednak wcześniejsze doniesienia informują, że Standard Range Lightning Pro będzie oscylował w granicach 39 974 dolarów (około 164 000 złotych). Warto jednak zaznaczyć, że kwotę podano bez jakichkolwiek ulg podatkowych dla nabywców komercyjnych. Dla porównania cena modelu Extended Range zacznie się od 49 974 dolarów (około 205 000 złotych).

Przecieki i różne spekulacje mówią, że ceny detaliczne za F-150 Lighting zaczną się od 42 000 dolarów i osiągną cenę 90 000 dolarów za konfiguracje Platinum. Są to kwoty trochę większe niż cena bazowa 28 000 dolarów za wersję F-150 ICE. Z drugiej jednak statystyki informują, że większość ludzi płaci średnio znacznie więcej za zakup nowego samochodu.

Biorąc pod uwagę duże rozmiary akumulatorów, ceny Forda wydają się zaskakująco rozsądne. Dla porównania Kona Electric firmy Hyundai ma znacznie mniejszy akumulator (64 kWh), a jego cena zaczyna się od 34 000 dolarów. Dokładne kwoty, jakie trzeba będzie zapłacić za F-150 Lightning powinniśmy poznać wkrótce. Ford zakomunikował, że zamówienia będzie można składać już od stycznia 2022 roku. Firma obecnie ma około 200 000 zamówień w przedsprzedaży, a ostatnio zamknęła kolejną turę rezerwacji.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy