ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Hades z Hugo Awards

Hades jest pierwszą grą wideo, która zdobyła tę prestiżową nagrodę literacką

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Miesiące po ogłoszeniu finalistów, gra wideo po raz pierwszy zdobyła nagrodę Hugo. Gizmodo donosi, że Hades od Supergiant Games zdobył jednorazową nagrodę dla najlepszej gry wideo, pokonując takie tytuły jak między innymi Animal Crossing i The Last of Us: Part II. Dyrektor kreatywny Greg Kasavin wygłosił wirtualne przemówienie, w którym powiedział, że jest wdzięczny organizatorom za docenienie pracy w branży gier.

Hades z Hugo Awards

Hades miał swoją premierę w grudniu 2018 roku, czyli przed tym, jak Hugo Awards ujawniło plany dotyczące kategorii gier. Na konsole PlayStation i Xbox trafił jednak w sierpniu tego roku, zaś na Nintendo Switch we wrześniu. Tytuł spotkał się z ogólnie ciepłym przyjęciem dzięki szybkiej rozgrywce roguelite, świetnemu sterowaniu, solidnemu elementowi narracyjnemu, pięknej grafice 2D, która nie jest jednak pixelartem, niskim wymaganiom sprzętowym i mechanice, która nagradza wielokrotne przechodzenie gry. Jednak tym, co w równie wielkim stopniu urzeka, jest opowiedziana historia, postacie i relacje między nimi. I to właśnie ten aspekt zadecydował o przyznaniu nagrody. Dużym atutem jest także możliwość przenoszenia zapisów rozgrywki między platformami.

Zobacz też: Nieoficjalny Android 12 dla Twojego smartfona — lista ponad 100 urządzeń!

To, czy inne gry otrzymają nagrody, czy nie, to już inna sprawa. Nie ma jeszcze planów na stworzenie stałej kategorii gier. Jednakże, nagrody Hugo zostały rozszerzone na przestrzeni lat o treści cyfrowe, takie jak podcasty i streaming video. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli gry w końcu otrzymają długoterminowe miejsce, choćby dlatego, że fabuły gier fantasy i sci-fi są coraz bardziej wyrafinowane.

Źródło: Engadget

    Sprawdź najnowsze wpisy