ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
foss apps zamienniki google aplikacji magisk

Szukasz zamienników dla aplikacji Google? Ta strona pozwoli Ci szybko stworzyć paczkę

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W ostatnich latach coraz bardziej zwracamy uwagę na naszą prywatność i to, jak poszczególne firmy przetwarzają nasze dane. Świadomość stale rośnie, więc niektórzy wolą zrezygnować z usług i aplikacji Google na rzecz darmowych zamienników rozwijany przez społeczność lub czerpiących zyski z innych źródeł. Tylko teraz szukanie poszczególnych pozycji może trwać długo. Jednak każdy problem prędzej czy później jest rozwiązywany. Tym razem powstała specjalna strona, która pozwala w szybki sposób stworzyć paczkę z wybranymi przez siebie programami.

Zamienniki aplikacji Google w ramach jednej paczki

Najczęściej decydujemy się na zamienniki aplikacji Google, gdy instalujemy nieoficjalne, modyfikowane wydanie Androida. W końcu w przypadku tzw. Custom ROM-ów domyślnie nie są one instalowane. W tym miejscu pojawia się FOSS, czyli Free and Open Source Software. Dokładniej rzecz biorąc pojawia się strona un.pixel-fy.com. Została ona stworzona przez jednego z użytkowników XDA i pozwala tworzyć paczki z aplikacjami FOSS. W szybki sposób możemy przygotować plik .zip, który później zainstalujemy przez Magisk. Jedyne wymagania to Android 8 lub nowszy, a także oczywiście Magisk — tym razem w wersji 20 lub wyższej. Z pomocą wspomnianej witryny możemy kolejno wybrać, z których aplikacji chcemy korzystać do: wiadomości, połączeń, kalendarza, przeglądarki internetowej, sklepu z aplikacjami, aparatu, skrzynki pocztowe, kalkulatora, muzyki, YouTube, MicroG i innych.

Zobacz też: SteamOS zajmie o wiele mniej miejsca, żebyśmy mieli go więcej na gry.

Naturalnie działanie powyższej strony jest w pełni darmowe. Dlatego zainteresowanym sprawdzeniem zamienników dla aplikacji Google gorąco polecamy ten jakże prosty sposób na zbudowanie odpowiedniej paczki. Całość nie trwa długo, więc dajcie znać, jaki zestaw Wy byście ułożyli?

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy