ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Amazon i chińskie obozy pracy

Amazon pnie się w Polsce na szczyt, choć do pobicia Allegro jeszcze daleka droga

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Amazon dopiero się rozkręca na polskim rynku, ale może pochwalić się już prawdziwym sukcesem. Jeszcze kilka miesięcy temu z platformy korzystało względnie niewiele osób, a teraz ta znalazła się w zestawieniu TOP 10 najczęściej odwiedzanych platform e-commers w naszym kraju. I z każdym miesiącem zalicza kolejne wzrosty.

Amazon coraz popularniejszy w Polsce

Fot. Wirtualne Media

Kiedy Amazon wchodził oficjalnie do Polski ze swoją platformą e-commerce, nie zrobił wielkiego zamieszania. Oczywiście wiele osób sprawdziło, jak wyglądają oferty giganta na tle konkurencji, ale dość szybko Amazon się „opatrzył”. Teraz powoli pozycja platformy w naszym kraju się zmienia. Rosnące zainteresowanie produktami sprzedawanymi na Amazon może być związane w wprowadzeniem w Polsce subskrypcji Prime. Za 49 złotych rocznie dostaje się tam bowiem darmowe wysyłki z Prime oraz dostęp do platform VOD oraz gamingowych. Taka subskrypcja jest dla wielu czymś, co służy za zamiennik Allegro Smart!, które ostatnio zostało obniżone do 39 złotych za rok.

Fot. Wirtualne Media

Jednak Amazon w Polsce ma przed sobą jeszcze daleką drogę do tego, by zagrozić pozycji Allegro. Według badań przeprowadzonych dla portalu Wirtualne Media, to właśnie Allegro jest niekwestionowanym królem w e-commerce. W listopadzie tego roku platformę odwiedziło ponad 21 milionów użytkowników. Amazon może wyglądać blado, bo listopad przyniósł trochę ponad 6 milionów wyświetleń. Jednak jeszcze nie tak dawno temu Amazon w ogóle nie łapał się na listę dziesięciu najczęściej odwiedzanych platform, więc to gigantyczna zmiana.

Zobacz też: Co warto obejrzeć w weekend?

AliExpress dalej jest w czołówce i z ponad 13 milionami wyświetleń zajmuje drugie miejsce. Niedużo brakuje MediaExpert do tego, by zająć pozycję chińskiego marketu. Euro RTV AGD, Empik, Vinted i Rossmann dalej wyprzedzają Amazona, ale jeżeli ten dalej będzie rósł, niedługo może się to zmienić.

Źródło: Wirtualne Media

Sprawdź najnowsze wpisy