ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus 9

Aktualizacja OxygenOS 12 wraca na OnePlus 9 i 9 Pro – nie wszystko jednak jeszcze działa

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Aktualizacja do OxygenOS 12 wraca po kilkudniowej przerwie na OnePlus 9 oraz OnePlus 9 Pro. Przypomnijmy, że producent musiał ja wstrzymać, ponieważ ta powodowała zbyt dużo problemów na obu urządzeniach. Szybkie wycofanie aktualizacji przełożyło się na równie szybkie wprowadzenie poprawek i wypuszczenie nowej wersji. Jednak nie wszystko może działać jeszcze tak, jak powinno.

Aktualizacja OxygenOS 12 dla OnePlus 9 i 9 Pro powraca

Aktualizacja OxygenOS 12 OnePlus 9 Pro

Na forum OnePlus pojawiła się informacja, że wycofana niedawno aktualizacja dla OnePlus 9 oraz 9 Pro ponownie zaczyna być dostępna. Oczywiście po wprowadzeniu niezbędnych poprawek. OnePlus ma słuchać swojej społeczności i szybko reagować na tego typu problemy. Jak widać to faktycznie prawda. W przypadku nowej aktualizacji do OxygenOS 12 firma wprowadziła poprawki, które zgłaszali jej użytkownicy. Trochę ich było, a wśród nich np. brak możliwości korzystania z danych komórkowych, problemy z powiadomieniami czy samym wyświetlaczem.

Te błędy miały zostać naprawione, a nowa wersja aktualizacji oznaczona została jako wersja C.39. Poprzednia (C.36) powodowała masę problemów, więc jeżeli ktoś ją zainstalował, to już może wyczekiwać tej najnowszej. Jej dystrybucja może zająć jednak chwilę, więc niestety, ale trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Można też oczywiście trochę zaczekać i sprawdzić, czy faktycznie ta wersja aktualizacji nie powoduje kolejnych problemów.

Zobacz też: Microsoft pozbywa się Panelu Sterowania.

Warto jednak dodać, że nie wszystkie błędy zostały już naprawione. Autouzupełnianie w Chrome czy dostęp do kamery Ultra HD 48 MP w GCam mają pojawić się w późniejszym terminie. Trzeba więc czekać na kolejne poprawki. Dodatkowo nowa aktualizacja przynosi ze sobą grudniową łatkę zabezpieczeń oraz poprawki wydajności samych urządzeń. Jak zwykle OnePlus liczy na zaangażowanie swojej społeczności w kwestii zgłaszania problemów.

Źródło: OnePlus Forum

Sprawdź najnowsze wpisy