ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi i Tinama nawiązują współpracę

Xiaomi chce mieć swój składany ekran – firma nawiązała ważną współpracę

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Na początku tego tygodnia, firma Tianma Microelectronics ogłosiła w Wuhan, że podpisała nową umowę partnerską z Xiaomi Corp. Dzięki niej obie firmy będą starały się badać i rozwijać nowe technologie wyświetlania poprzez stworzenie wspólnej placówki badawczej. Nowy obiekt będzie składał się z niezależnych laboratoriów, które będą opierać się na ogromnych zasobach chińskiego giganta technologicznego w zakresie produktów elektroniki użytkowej i innowacyjnej platformie Tianma dla następnej generacji technologii wyświetlania Niektóre z celów wspólnego laboratorium obejmują badania i rozwój nowych wyświetlaczy, wraz z badaniem i weryfikacją sprzętu i materiałów związanych z tymi nowymi technologiami.

Xiaomi i Tinama nawiązują współpracę

Xiaomi i Tinama nawiązują współpracę

Ponadto, nowe laboratorium będzie również współpracować bezpośrednio z wcześniejszymi i kolejnymi ogniwami łańcucha przemysłowego w celu poprawy możliwości badawczo-rozwojowych. Celem jest opracowanie nowych lekkich smukłych i energooszczędnych wyświetlaczy, oraz skomercjalizowanie ich masowej produkcji. Cheng Wei, wiceprezes wykonawczy Tianma Microelectronics, stwierdził, że nowe wspólne laboratorium umożliwia firmie uzyskanie dostępu do łańcucha przemysłowego, począwszy od rynku, poprzez terminale, a nawet producentów części.

Zobacz też: Start Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba… tak, zgadliście – OPÓŹNIONY!

Innymi słowy, przyspieszy to cykl rozwoju nowych paneli wyświetlaczy i pozwoli szybciej wprowadzić nowe technologie na rynek. Warto tu dodać, że Tianma Microelectronics i Xiaomi już od dawna utrzymują bliskie stosunki biznesowe. Tianma jest jednym z ważniejszych producentów wyświetlaczy dla wielu urządzeń Xiaomi. Tak więc nie jest zaskoczeniem, że marki dążą do dalszego rozszerzenia współpracy w obszarach, takich jak elastyczne panele OLED.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy