ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Play NEXT koniec

Play NEXT znika z rynku – co stanie się z aktywnymi numerami?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Play NEXT już niedługo zniknie z rynku. Od dłuższego czasu z usługą fioletowego operatora nie działo się praktycznie nic. Można było się więc spodziewać podobnej decyzji, a szczególnie, że nie dawało się także przenieść ani zamówić nowego numeru w Play NEXT. Co więc z użytkownikami usługi, kiedy ta przestanie istnieć? Spokojnie, Play nie zostawia ich na lodzie.

Koniec Play NEXT

Play NEXT koniec

Wydawało się, że Play NEXT ma przed sobą świetlaną przyszłość, ale po debiucie usługi, dość szybko zrobiło się o niej cicho. Przypomnijmy, że NEXT jest usługą, którą w całości zarządza się z poziomu aplikacji. Za 45 złotych miesięcznie dostawało się nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y. Do tego dochodziła jeszcze paczka danych 50 GB. Można więc powiedzieć, że to tożsame rozwiązanie co Orange Flex, ale Orange cały czas komunikuje Flex. Play zupełnie o swoim NEXT zapomniało, a teraz wiemy już, że na dobre. Play NEXT kończy swój żywot za miesiąc, czyli 17 stycznia 2022 roku. Co dalej z numerami osób, które dalej korzystają z oferty? Użytkownicy, którzy mają aktywny numer w Play NEXT po 17 stycznia zostaną automatycznie przeniesieni do Play na kartę.

17.01.2022 przenosimy wszystkie numery z aktywną subskrypcją w Play NEXT do oferty Play na kartę. Gdy Twój numer zostanie przeniesiony, nadal będziesz korzystać ze swojego pakietu (nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 50 GB). Jeśli po tym dniu go wyłączysz, możesz korzystać z usług, rozliczając się jednostkowo za minutę czy SMS według taryfy Formuła Play na kartę. W tym dniu ustawimy okres ważności Twojego konta na 60 dni. Potem będziemy go przedłużać po każdym doładowaniu, zgodnie z zasadami opisanymi w cenniku.

Zobacz też: To już pewne – za prąd od 1 stycznia zapłacimy więcej.

W Play na kartę będzie taniej

Zmiana przyniesie klientom pewne korzyści. Dotychczasowy pakiet Play NEXT, który kosztował 45 zł miesięcznie, stanie się pakietem NEXT SOLO XXL. Tutaj zapłaci się 40 złotych, a w to wchodzą nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 50 GB. Gdy przekroczy się te 50 GB prędkość obniżona zostanie do 1Mb/s (w Play NEXT tego nie było). Do tego dochodzi dostęp do 5G, jeżeli jest się w zasięgu i ma odpowiedni telefon. Pakiet NEXT SOLO XXL będzie się odnawiać co miesiąc, a do tego wystarczy mieć minimum 40 złotych na koncie w Play na kartę. TUTAJ możecie zapoznać się z regulaminem.

Środki zgromadzone w Skarbonce w Play NEXT, zostaną przeniesione na konto w Play na kartę (Pakiet Złotówek). Podobnie jak w przypadku NEXT, dalej do zarządzania usługą będzie można korzystać z aplikacji mobilnej Play. Jeżeli mamy zawieszoną subskrypcję, a chcemy korzystać z tej oferty Play na kartę to do 16.01.2022 należy włączyć subskrypcję w Play NEXT. Jak tego nie zrobimy, to Play może to później zrobić za nas. Po 16.01 będziemy mieli 90 dni na zgłoszenie się do Obsługi Klienta.

Źródło: GSMOnline / Play

Sprawdź najnowsze wpisy