ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
VoLTE T-Mobile

Ponad połowa połączeń w T-Mobile jest realizowana z użyciem VoLTE

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

T-Mobile opublikował informacje na temat popularności technologii VoLTE. Okazuje się, że w listopadzie odpowiadała ona już za ponad połowę połączeń zrealizowanych w sieci magentowego operatora. To znaczący wzrost na przestrzeni 2021 roku.

Popularność VoLTE w T-Mobile

VoLTE T-Mobile

W listopadzie ponad 51% wszystkich połączeń głosowych w T-Mobile zostało zrealizowanych przy wykorzystaniu VoLTE. To duży wzrost, jeśli porównamy ten wynik z początkiem 2021 roku. W styczniu udział tej technologii w połączeniach w sieci T-Mobile wynosił niecałe 36%.

Do wzrostu udziału VoLTE w połączeniach przyczyniło się udostępnienie tej technologii wszystkim klientom T-Mobile oraz Heyah. Ostatecznie jednak to, czy dana osoba podczas rozmowy telefonicznej skorzysta ze wspomnianego standardu, zależy też od smartfona, którego używa. Połączenia w VoLTE oferują wyższą jakość dźwięku i lepszą redukcję niepotrzebnych szumów, niż połączenia w sieciach starszych generacji — przypomina magentowy operator.

Czytaj także: Mikroskopijny, ale wariat? – Citroen zaprezentował auto wyprawowe wielkości Smarta

T-Mobile poinformował również, że spada popularność połączeń wykonywanych w sieci 3G. T-Mobile z miesiąca na miesiąc obserwuje przyspieszanie tego trendu. Obecnie połączenia w 3G stanowią niecałe 40% wszystkich połączeń w sieci T-Mobile, o 12% mniej niż na początku roku. Przypomnijmy — niedawno T-Mobile wyłączył sieć 3G w paśmie 2100 MHz. Magentowy operator planuje całkowite wyłącznie 3G na 2023 rok.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy