Wczoraj Google opublikowało nowe statystyki dotyczące procentowej ilości poszczególnych wersji systemu. Nie ma w nich rewolucyjnych zmian i wciąż przeważająca liczba urządzeń z Androidem nie ma dostępu do najnowszej wersji oprogramowania.

Dominującą wersją mobilnego systemu od Google jest Android 2.3 Gingerbread, który zainstalowany jest na 64% urządzeń logujących się do sklepu Google Play. Starsze wersje, takie jak Froyo, Eclair, Donut i Cupcake stanowią 23% ogółu, i choć liczba ta cały czas maleje, to wciąż pozostaje niepokojąco wysoka. Liczba urządzeń z Andoridem 3.X Honeycomb pozostaje raczej na stałym poziomie i wynosi 2,5% wszystkich urządzeń z Androidem.
Statystyki te zostały opublikowane już po premierze Jelly Bean, lecz wersja ta nie została uwzględniona w statystykach. Będący na rynku niewiele ponad pół roku Android 4.0 IceCream Sandwich wciąż znajduje się w mniejszości, lecz jego udział w świecie Androida regularnie rośnie. Do jego spopularyzowania przyczynią się zapewne liczne aktualizacje, wypuszczane w ostatnich tygodniach. Aktualnie ICS znajduje się na niecałych 11% wszystkich urządzeń z Androidem.

android-statystyki-07.12
źródło: androidcentral.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski