wsparcie Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 z niespodziewaną aktualizacją – miła niespodzianka

2 minuty czytania
Komentarze

Samsung Galaxy S8 doczekał się dość niespodziewanej aktualizacji zabezpieczeń. Wprawdzie cała seria smartfonów wypadała już z harmonogramu aktualizacji Samsunga, to widać firma postanowiła zrobić użytkownikom urządzenia miłą niespodziankę. I choć nie każdy z użytkowników smartfonów przywiązuje wagę do aktualizacji, to bardzo dobry znak dla wszystkich posiadaczy Samsungów.

Samsung Galaxy S8 z niespodziewaną aktualizacją

Koniec wsparcia Samsung Galaxy S8 S8 Plus

Wiele smartfonów dość szybko traci wsparcie producentów, a przynajmniej jeżeli chodzi o aktualizacje zabezpieczeń. Na szczęście to powoli zaczyna się zmieniać. W świecie Androida najdłużej do tej pory takim wsparciem mógł pochwalić się Google, ale zważywszy na to, że w Polsce Pixel to dalej telefon dla wybranych, mało kto z tego korzystał. Teraz już kilku producentów zdecydowało się na to, by oferować aktualizacje przez dłuższy czas tak, by użytkownicy mogli z telefonów korzystać po prostu dłużej. I tutaj najlepiej chyba wypada właśnie Samsung. Posiadacze flagowców, ale także i urządzeń ze średniej półki, mogą liczyć na kilka lat spokoju.

Wygląda też na to, że Samsung nawet po oficjalnym zakończeniu wsparcia dla konkretnego urządzenia, potrafi pozytywnie zaskoczyć. We Francji użytkownicy Samsung Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ mogą pobierać nową aktualizację, choć tej nie powinno już być. Mowa tutaj o listopadowej łatce zabezpieczeń oraz ogólnej poprawie znanych błędów w oprogramowaniu. Aktualizacja G95xFXXUCDUK1 może być dostępna także w innych krajach i niewykluczone, że „na dniach” trafi także do kolejnych użytkowników tego smartfona.

Zobacz też: SteamOS zajmie zdecydowanie mniej miejsca.

Samsung Galaxy S8 pojawił się prawie pięć lat temu, więc to naprawdę bardzo dobry wynik, jeżeli chodzi o aktualizacje. Trudno ocenić, ile osób korzysta jeszcze z urządzenia, ale Samsung się postarał. Oby takie aktualizacje trafiały także na inne sprzęty przez tak długi okres czasu.

Źródło: SamMobile

Motyw