ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Mikroskopijny, ale wariat? – Citroen zaprezentował auto wyprawowe wielkości Smarta

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Miniaturowe samochody kojarzą się raczej z zatłoczonymi centrami dużych miast, a nie wędrówkami po bezdrożach. Typowy, dwuosobowy mały samochód ma na celu przewiezienie od jednej do dwóch osób z niewielkimi bagażem, z punktu A do punktu B ułatwiając lawirowanie w korkach i parkowanie w miejscach, gdzie żadne większe auto by się zwyczajnie nie zmieściło. Jazda na wycieczki po dzikich terenach nie jest czymś, do czego takie auta mogłyby być stworzone. Citroen wyszedł jednak z zupełnie innego założenia i zaprezentował właśnie  My Ami Buggy.

Citroen My Ami Buggy  

Citroen zaprezentował właśnie koncepcyjny samochód My Ami Buggy, czyli przerobioną wersję Ami EV o wyglądzie terenówki z napędem 4 × 4. Być może nigdy nie zobaczymy tego samochodu koncepcyjnego dostępnego w sprzedaży, ale biorąc pod uwagę jego wyjątkowość i to, co oferuje, wydaje się, że jest to dobra opcja dla mocno zaniedbanego segmentu rynku. Pierwsze co rzuca się tu w oczy, to brak drzwi. Producent wyposażył jednak swój samochód w wysuwaną plandekę, która ma chronić wnętrze w razie deszczu. Mimo to lepiej nie zostawiać nic cennego wewnątrz auta. 

Zobacz też: „Szczepienia bez szczepień” – na Telegramie trwa handel fałszywymi certyfikatami

A wbrew pozorom jest to jak najbardziej możliwe. Otóż My Ami Buggy został wyposażony w bagażnik dachowy, oraz oferuje całkiem sporo wnęk, do których można włożyć dedykowane torby. Dodatkowo w miejscu progów znajdują się ramy, które także je mieszczą. Niestety, producent nie pochwalił się mocą silnika ani pojemnością baterii. Nie wiadomo więc czy to jest auto gotowe na wyprawy, czy też zwykły pozorant. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy