ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Świebodzin kradzież smartfonów na 100 tysięcy złotych

Świebodzin to już nie tylko słynny posąg, ale i największa kradzież smartfonów w Polsce

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Pewna 35-latka ze Świebodzina i jej partner zarówno w miłości jak i zbrodni zostali ujęci przez Policję z powodu kradzieży elektroniki, a głównie smartfonów. Nie był to jednak jednorazowy skok a długi proceder prężnie działającej, świetnie zorganizowanej, chociaż dwuosobowej grupy przestępczej. Jednak dobra passa przestępców dobiegła w końcu końca. Zostali zatrzymani i grozi im nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Świebodzin kradzież smartfonów na 100 tysięcy złotych

Świebodzin kradzież smartfonów na 100 tysięcy złotych

Według ustaleń Policji cały proceder trwał od listopada. 35-latka z zakładu, w którym pracuje, miała wynosić elektronikę, chowając ją pod ubraniem. Jej łupem padały głównie smartfony, ponieważ są one małe, lekkie, dużo warte, a przy okazji ich obecność nie zwraca zbyt dużej uwagi. Natomiast jej partner zajmował się spieniężeniem skradzionych łupów. Na przestrzeni miesiąca kobieta miała dokonać kilkunastu kradzieży. Biorąc pod uwagę wolne weekendy, to kradła praktycznie codziennie. I to właśnie ta regularność okazała się zgubą.

Zobacz też: Technologie przyszłości od OPPO – wysuwany aparat, USC i… sterowany samochodzik

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie Policji:

Efektem pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie było uzyskanie o powyższych kradzieżach informacji, a następnie zatrzymanie jednej z pracownic na terenie zakładu pracy. W trakcie zatrzymania, 35-letnia kobieta, posiadała przy sobie kolejne skradzione przedmioty, które schowała pod ubrania, szykując do wyniesienia z magazynu. W toku dalszego postępowania, w mieszkaniu zatrzymanej, w związku z podejrzeniem okradania pracodawcy, ujawniono sprzęt elektroniczny pochodzący z kradzieży. W wyniku pracy świebodzińskich policjantów odzyskano mienie o wartości niemal 100 tysięcy złotych. Partner zatrzymanej kobiety, 33-letni mężczyzna, usłyszał zarzuty paserstwa.

Obecnie para usłyszała jedynie zarzuty, jednak Policja nie zdecydowała się na areszt. Zamiast tego parze zabrano paszporty i zabroniono opuszczania kraju. 

Źródło: Policja

Sprawdź najnowsze wpisy