ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy OnePlus będzie bratem OPPO – co zaoferuje OnePlus Nord 2 CE?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

OnPlus Nord 2 CE, który wcześniej pojawiał się w sieci pod nazwą kodową Ivan, na rynek powinien trafić na początku 2022 roku. Znamy już jego częściową specyfikację, a teraz przyszła pora na pierwsze rendery. Jeżeli przecieki się potwierdzą, to możemy powiedzieć, że nowy sprzęt od OnePlus to praktycznie ten sam smartfon, który wypuściło niedawno… OPPO.

Zdjęcia OnePlus Nord 2 CE

OnePlus Norde 2 CE

Jeżeli wszystkie informacje o nowym OnePlus się potwierdzą, to czeka nas całkiem ciekawy sprzęt. Jednak pierwsze zdjęcia pokazują, że będzie to sprzęt, który już dobrze znamy. Zdjęcia OnePlus Nord 2 CE ukazują nam bowiem „przebranego” OPPO Reno7 SE 5G, czyli sprzęt zaprezentowany niedawno. Oczywiście drobne zmiany wizualne są zauważalne, ale dalej mówimy tutaj o przeciekach. Wiele może się zmienić, ale jeżeli faktycznie Nord 2 CE będzie tak wyglądał, to tylko potwierdzi zacieśniające się więzi między obiema markami.

Zresztą te są już od dłuższego czasu komunikowane. Sprzęty od OnePlus doczekają się nowego systemu, który ma być połączeniem ich rozwiązania z ColorOS. Na to poczekamy przynajmniej do najbliższych wakacji, ale już widać, że firmy się do siebie bardziej „przywiązały”. Pod względem specyfikacji OnePlus Nord 2 CE może jednak trochę odbiegać od OPPO Reno7 SE 5G. Smartfon ma dostać szybkie ładowanie 66 W, a na pokładzie pojawi się jeszcze złącze słuchawkowe.

Zobacz też: Co dobrego trafiło dziś na Netflix?

Procesorem zarządzającym powinien zostać tutaj MediaTek Dimensity 900, a jeżeli chodzi o RAM to mają pojawić się nawet wersje z 12 GB na pokładzie. Do tego dojść ma jeszcze 256 GB na dane. Pozostaje jeszcze kilka tajemnic odnośnie samej specyfikacji. Niewykluczone, że OnePlus będzie zmieniał aparaty lub doda od siebie kilka elementów. Zważywszy na to, że smartfon powinien pojawić się na przełomie stycznia i lutego 2022 roku, niedługo powinniśmy wiedzieć więcej. Pierwsza generacja OnePlus Nord CE przyjęła się całkiem dobrze, więc z kolejną może być podobnie.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy